Search
Close this search box.

#1 – Novinky ze světa Portu Crypto

cryptocurrencies

Vítáme vás u vůbec prvního newsletteru ze světa Portu Crypto. Než spustíme naši službu, rozhodli jsme se s vámi podělit o novinky ze světa kryptoměn a přiblížit vám službu Portu Crypto.

Vývoj kryptotrhu od začátku roku

V porovnání s turbulentím rokem 2021, zažívá trh s kryptoměnami od začátku roku relativně klidný průběh. Nejznámější kryptoměna bitcoin kolísá mezi 36 – 47 tisíci dolarů za 1 BTC, což je stále hluboko pod svým maximem z 10. listopadu 2021, kdy se bitcoin obchodoval za 69 tisíc dolarů. Třetinový propad oproti listopadovým hodnotám zaznamenal i celý trh s kryptoměnami, jehož hodnota momentálně dosahuje 2 biliony dolarů. Nedávná studie Deutsche Bank však ukazuje, že více jak polovina investorů by své pozice neprodala, ani kdyby se jejich pozice propadly o 80%, jelikož dlouhodobě věří v růst tohoto sektoru.

Wall Street počítá s přijetím kryptoměn

Dokazují to výroky generálních ředitelů největších finančních domů, kteří se shodují na tom, že se přijetí kryptoměn do globálního finančního systému nezadržitelně blíží. Z trhu je cítit, že obliba a využitelnost kryptoměn se stále zvyšuje a finanční instituce pociťují tlak od svých klientů na modernizaci svých služeb. Své výroky podtrhuje společnost BlackRock také činy, a to investicí 400 milionu dolarů do společnosti Circle, emitenta populárního stablecoinu USDC s tržní kapitalizací přes 50 miliard dolarů.

Austrálie spouští 3 nové ETF pro Bitcoin a Ether

Zatímco ve Spojených státech regulátoři spuštění spotových kryptoměnových ETF neustále odkládají, v Austrálii dostaly zelenou rovnou 3 burzovně obchodované fondy. Na australské burze CBOE s nimi bude možné obchodovat už od 27. dubna a podle předpokladů mohou přilákat investice ve výši až jedné miliardy dolarů


21Shares, největší světový vydavatel kryptoměnových ETP (burzovně obchodovaných produktů), uvede v Austrálii spotové bitcoinové a ethereové ETF, které budou kryty „fyzickými“ BTC a ETH drženými u Coinbase. Naproti tomu, bitcoinové ETF od Cosmos Asset Management nabídne nepřímou expozici na bitcoin prostřednictvím kanadského Purpose Bitcoin ETF. 


Tyto produkty umožní investorům obchodování s kryptoměnami na regulovaném trhu bez potřeby držení kryptoměn na vlastních peněženkách, což značně sníží rizika spojené s investováním do kryptoměn a otevře tuto část trhu obrovské skupině nových investorů.


Dominik Stroukal – K čemu a proč vznikly kryptoměny?

Co jsou to kryptoměny a jak se z elektronických peněz stala perspektivní investice? Hostem našeho prvního podcastu o kryptoměnách byl Dominik Stroukal…

Přejít na článek


Co jsou to kryptoměny? Vítejte ve světě digitálních peněz

Digitální peníze, investice nebo pouhá spekulace? Co jsou to kryptoměny a jak se liší od současných…

Přejít na článek


Kryptoměny nejsou jen pro spekulanty. Jak je využít a nespálit se?

Možnosti, jak se svézt na vlně krypta bez nákupů napřímo, shrnul v komentáři pro FinMag náš projektový manažer Jakub Valníček.

Přejít na článek


Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme