Search
Close this search box.

#2 – Bitcoin za 145 tisíc

cryptocurrencies

Vítejte u druhého newsletteru ze světa Portu Crypto. Sektor kryptoměn nikdy nespí a my vám zasíláme přehled nejdůležitějších novinek, které se u kryptoměn v posledních týdnech udály. Na závěr vám poodhalíme zákulisní informace z plánovaného fungování služby Portu Crypto.


TIP: Pokud vám utekl newsletter č. 1, můžete si ho přečíst zde.

Krypto pro všechny, pak pro nikoho

Dvě největší banky Argentiny,  Banco Galicia a Brubank, zpřístupnily svým klientům nákup BTC, ETH, USDC a XRP. Udělaly to v pondělí minulého týdne. Centrální banka v reakci na tyto kroky zasadila kryptoměnám tvrdou ránu. Namísto pouhých regulací, zakázala finančním institucím provádět jakékoliv finanční operace s digitálními měnami.

Rozhodnutí bank zpřístupnit lidem kryptoměnové transakce bylo založené na výzkumu, podle kterého si až 60 % dotázaných přálo snadnější přístup k digitálním měnám. Až 21 % respondentů výzkumu přitom uvedlo, že kryptoměny využívala už v 2021, což znamená 6. nejvyšší adopci v celosvětovém měřítku. To pramení z vysoké inflace argentinského pesa, která už několik let meziročně narůstá až o 50 %.

Mzda, mikroinvestice a penzijní spoření v BTC

Cash App od společnosti Block, kterou vede zakladatel Twitteru Jack Dorsey, oznámila několik novinek. Aplikace umožní svým uživatelům:

  • automaticky investovat část své výplaty do bitcoinů,
  • zaokrouhlit platby na nejbližší dolar a z dané částky zakoupit bitcoiny,
  • přijímat a odesílat bitcoiny pomocí Lightning Networku.

Fidelity Investment, třetí největší správce finančních aktiv na světě, umožní lidem spoření na důchod v bitcoinech. Udělá to prostřednictvím programu 401(k), který je obdobou doplňkového penzijního spoření, do něhož může přispívat zaměstnavatel i pracovník. Fidelity umožní svým klientům alokovat do bitcoinu až 20 % veškerého kapitálu, který do investic umístí. Tento produkt je specifický pro USA.

Na nákup Twitteru přispěje i Binance

Binance podle současných návrhů pomůže nejbohatšímu muži světa k akvizici Twitteru rovnými 500 miliony dolarů. Changpeng Zhao, zakladatel a CEO Binance, doufá, že bude moci jeho platforma hrát roli při spojování sociálních médií, Web3 a rozšiřování používání a přijímání kryptoměn i blockchain technologie.

Kryptoměny dostupné na Portu Crypto

V horizontu několika týdnů plánujeme spuštění Portu Crypto. Rozhodli jsme se vám tak exkluzivně představit kryptoměny, které vám na Portu Crypto chceme nabídnout:

  • Bitcoin (BTC),
  • Ether (ETH),
  • Solanu (SOL),
  • Cardano (ADA),
  • Polkadot (DOT),
  • Litecoin (LTC)
  • a Tezos (XTZ).

Další možností bude investování do kryptoměnového koše složeného z 5 kryptoměn: BTC, ETH, DOT, SOL, ADA. O spuštění vás budeme informovat jako první.

Za kryptoměny si koupíte kafe i Teslu. Tím to však nekončí

O kryptoměnách se mluví především jako o výhodné investici. Jejich využití je však mnohem širší…

Přejít na článek


Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Airbnb jde na burzu

Platforma pro sdílené ubytování Airbnb výrazně pokročila ve svých plánech prodat část svého podniku v roce, kdy pandemie