#23 – Vítězové týdne… Mark, Angelina, Bill, Bitcoin a investoři z vyšších pater

Trhy zatížila “obtížná geopolitická situace” týkající se Sýrie, která ještě zhoršila efekt startujících obchodních válek mezi USA a zbytkem světa. Prezident Trump nejprve ostře pohrozil, že potrestá syrský režim za použití chemických zbraní při útoku v městě Dúmá, aby později svou rétoriku zmírnil. „Útok na Sýrii může začít brzy, nebo také ne,“ sdělil na twitteru. Ve hře je totiž střet s Ruskem a vyhrocení izraelsko-arabských vztahů na celém Blízkém východě. Dokud vzduchem létají jen tweety, mohou akcie posilovat. A tak index S&P500 přidává za týden 2,6 %, evropský Stoxx 50 1,4 % a německý DAX 1,8 %.

Investoři, kteří pracují ve vyšších patrech budov, jsou podle studie ochotni více riskovat než ti, kteří jsou v přízemí. Čím výše vaše společnost sídlí, tím agresivnějším investorem byste mohli být. Že bychom do našeho investičního dotazníku přidali otázku „v kolikátém patře pracujete?“

Mark Zuckerberg obhajoval Facebook v rámci dvou slyšení před Kongresem Spojených států. Za zneužití osobních údajů se hodně  omlouval a asi to zabralo, protože se cena akcií této sociální sítě vyšplhala o 5,5 % výše. Vyhráno ale zdaleka nemá, už si na něj brousí zuby Evropská unie, podle nové legislativy na ochranu dat mají za porušení padat pokuty až do výše 4 % obratu firmy. A to není málo.

Tržní hodnota Applu by mohla do roka dosáhnout 1 bilionu dolarů. Podle většiny analytiků jsou akcie výrobce iPhonů podhodnoceny a měly by růst. Názory analytiků na jednotlivé americké akcie lze snadno dohledat pomocí nástroje Tipranks.

Bank of America a britská Barclays předvídají bitcoinu další propad, cenová bublina je podle nich na pokraji prasknutí. Zatím to tak ale nevypadá, kryptoměny zažily velmi dobrý týden, bitcoin, ethereum i litecoin za poslední dva dny posílily o více než 15 %. Důvody růstu jsou však spíše technické, pár objemných nákupů spustilo uzavírání krátkých pozic některých velkých spekulantů.

Angelina Jolie a Bill Gates jsou nejobdivovanějšími lidmi na planetě, zjistil aktuální průzkum YouGov. Dalšími muži v pořadí žebříčku jsou například Barack Obama (2. mezi muži), Vladimir Putin (6.), Christiano Ronaldo (10.), papež František (16.), ženám vévodí královna Alžběta (4. mezi ženami), Angela Merkel (8.), Madonna (10.) či britská premiérka Theresa Mayová (15.).

Hezký víkend!


Proč je dobré mít rozpočet a jak ho vytvořit?

Pokud se zeptáte stovky finančních poradců, co je nejdůležitější pro tvoření správných finančních rozhodnutí, většina se shodne na jednom. Vytvořit si jasný rozpočet. Proč? Pomůže vám odhalit, za co utrácíte, umožní plánovat své výdaje a investice.


Elon Musk a jeho impérium

Investor, inženýr, vizionář stojící za vznikem společností jako Tesla, SpaceX, The Boring Company a Neuralink. Nejpozoruhodnější na jeho práci je fakt, že neustále udává technologii nový směr, a to v mnoha, byť odlišných odvětvích.


Vývoj vybraných instrumentů (6.4. – 13.4.2018)

Americké trhy Evropské trhy Ostatní trhy Komodity Měny
S&P 500
2 673,25
+2,64%
Euro Stoxx 50
3 454,67
+1,37%
S&P / TOPIX 150
1 391,85
+0,91%
Ropa
67,25
+8,36%
EUR/CZK
25,305
-0,14%
Dow Jones
24 504,55
+2,39%
Pražská burza
1 135,39
+0,58%
VWO
46,68
+1,13%
Zlato
1 347,10
+0,82%
USD/CZK
20,545
-0,82%

Top 10 Fintech zpráv týdne

Avast na londýnské burze, kryptoměna pro muslimy, headset, který čte a reaguje na myšlenky uživatele, škodovka po dědečkovi jako výborná investice nebo Muskova hyperloopová kapsle.


Podcasty – jak si zpříjemnit život

Pokud nevíte, co je to podcast, tak přicházíte o hodně. Je to zajímavý způsob sebevzdělání. Můžete jej poslouchat kdekoliv při jakékoli činnosti. Při jízdě autem, uklízení, jízdě metrem, při sportu, zcela při každé činnosti. Jaké podcasty se zaměřují na investice?


Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Co je akcie?

Asi každý někdy v životě slyšel pojem akcie. A velká část z vás bude mít ponětí, o co se jedná.

Kouzlo Paretova principu

Slyšeli jste někdy o pravidle 80/20? Jestli ne, tak je to veliká škoda, protože právě ono pravidlo vám