Search
Close this search box.

4 tipy, které Vám pomohou ušetřit peníze v každodenním životě

Zřejmě každý z nás už se někdy setkal s tím, že mu v supermarketu, obchodě s oblečením či drogerií nabídli věrnostní kartu. Právě široká síť obchodů, které věrnostní programy nabízejí, je důvodem, že tuto možnost úspory má většina lidí v povědomí. Kromě zákaznických programů však existuje velké množství dalších služeb, příspěvků či nabídek, které vám pomohou peníze šetřit. Kritéria pro obdržení finančního příspěvku jsou různá. Někdy postačí registrace, která vám zabere minutu, jindy je potřeba vyplnění a zajištění více dokumentů. Pojďme se podívat na možnosti, díky kterým můžete měsíčně ušetřit až několik set korun.

1. Ubytování zdarma

Akční cena víkendové letenky do Curychu Vás nenechala chladnými, bez většího přemýšlení jste ji koupili, ale až zpětně si uvědomujete, že cena za ubytování může být i několikrát vyšší než ta za letenku? Vůbec nevadí, pořád existuje možnost, jak na tomto výletě ušetřit.
Můj tip: www.couchsurfing.com. Jedná se o skupinu lidí, které spojují stejné zájmy – cestování a poznávání nových kultur. Po založení účtu na této stránce máte možnost kontaktovat až 10 uživatelů, kteří vám poskytnou ubytování ve Vaší cílové destinaci zcela zdarma. Osobně jsem této možnosti využila při měsíčním cestování po USA a také na několika Eurovíkendech. Kromě toho, že jsem ušetřila velké množství peněz, jsem poznala spoustu zajímavých lidí, kteří mi doporučili turisticky méně navštěvovaná, avšak velmi zajímavá místa. V podstatě každý z hostitelů se snažil ukázat to nejlepší ze své kultury. Většina z nich nám připravila tradiční jídlo nebo nás vzala do tamní restaurace se svými kamarády. Jednou nám dokonce hostitel nabídl projížďku ve své plachetnici. Z couchsurfingu mám jen ty nejlepší zážitky a každému jej vřele doporučuji.

2. Bonusy při založení účtu

I když mnohé z bank v České republice spíše přemýšlí nad zvýšením poplatků za své služby či dokonce zavedením dalších, stále existuje několik bank, které poskytují zajímavé bonusy novým zákazníkům, jež si u nich účet otevřou. Právě tyto bonusy jsou jedním z nejrychlejších způsobů, jak peníze vydělat.
Můj tip: Například mbank nabízí svým zákazníkům bonus 300 Kč hned při založení účtu a možnost získat dalších 1 200 Kč při jeho aktivním užívání. Mezi další štědrou banku patří i ING, která své klienty po splnění určitých podmínek obdaří 500 Kč. Většina nabídek je časově omezená. Kritéria obdržení bonusu jsou různá, někdy Vám postačí účet jenom založit, jindy je nutný aspoň minimální vklad.

3. Zákaznické karty 

Velké množství obchůdků, supermarketů nebo řetězců nabízí svým zákazníkům věrnostní programy. Mezi těmito nabídkami naleznete různé obchody s oblečením, potravinami a dokonce i hobby markety. Princip většiny programů je vesměs stejný. Sbíráte body za každý nákup a po dosažení určité bodové hranice dostanete nějaký produkt zdarma, slevu na příští nákup nebo finanční poukázku.
Můj tip: Mezi potravinové řetězce, které držitelům věrnostních karet nabízí slevy vybraných výrobků, patří Billa, Penny nebo Tesco. Z drogistických řetězců se jedná například o řetězec TETA, která členům svého klubu poskytuje 5% slevu na veškeré nákupy, drogerie DM má svůj program založený na bodovém systému. Tyto body můžete následně proměňovat za slevy na zboží nebo si prostřednictvím nich zakoupit například wellness pobyt. Sportisimo nebo Intersport svým klientům nabízejí 2 – 3% slevu z celkového ročního nákupu.

4. Příspěvky na sportovní aktivity

I když je zdravotní pojištění povinné pro všechny občany, jen zlomek všech pojištěnců ví, jakých výhod mohou u svých pojišťoven čerpat a jenom část z nich těchto příspěvků opravdu využívá. Ať už jste nadšený sportovec, snažíte se žít zdravým životním stylem nebo byste se chtěli vzdělat v oblasti první pomoci, zdravotní pojišťovny Vám pomohou v cestě za svým cílem ušetřit nemalou finanční částku.
Můj tip: Pravidelně kontrolujte webové stránky své pojišťovny. Každý rok u nich běží několik různých programů, které Vám poskytnou finanční podporu pro Vaše aktivity. Například zdravotní pojišťovna VZP nabízí svým klientům příspěvek ve výši 500 Kč na pohybové aktivity nebo na vyšetření kožních znamének. Rádi cestujete, hory nebo exotické země jsou Vaše oblíbené destinace? V tom případě nepřehlédněte sekci očkování. VZP poskytuje příspěvek ve výši 500 Kč pro cesty do zahraničí a stejnou částkou můžete obdržet po očkování proti klíšťové encefalitidě. Během roku můžete žádat až o několik příspěvků najednou.

Tak směle do toho!

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jak začít investovat

Jak začít investovat?

Mluví se kolem vás o investicích či rostoucí inflaci a máte pocit, že se o

Makléř – 14. díl: Lednový efekt

Vánoční večírek proběhl ve stylu „Gold akcí“ – hodně drahého pití, hodně dobrého jídla, hodně zábavy. Drahá kapela

City Home

Dluhopisy nad inflací – opPORTUnity

Na platformě opPORTUnity startuje nová investiční příležitost ze světa nemovitostí. SATPO Group, pod které spadá i City Home, je úspěšným rezidenčním developerem s téměř 30letou historií, která od svého založení zvládla úspěšně dokončit 21 developerských projektů.