Americké úřady žalují kryptoburzy Binance a Coinbase

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) zažalovala největší kryptoburzu Binance za to, že údajně porušovala federální zákony týkajících se cenných papírů. Mělo se jednat o provoz neregistrovaných burz, zkreslování kontrol obchodování či prodej neregistrovaných cenných papírů.

„Zhao a Binance se zapojili do rozsáhlé sítě podvodů, střetů zájmů, nedostatečného zveřejňování a vypočítavého obcházení zákona, jak uvádíme celkem ve 13 obviněních,“ odůvodnil obvinění předseda SEC Gary Gensler.

Komise pro cenné papíry dnes zažalovala i kryptoburzu Coinbase. Komise žalobu odůvodňuje tím, že Coinbase jednala jako neregistrovaná burza a makléř.

„Údajná pochybení společnosti Coinbase připravila investory o zásadní ochranu, včetně souborů pravidel, která zabraňují podvodům a manipulaci, řádného zveřejňování informací, ochranných opatření proti střetu zájmů a rutinní kontroly ze strany SEC, “ uvedl v prohlášení předseda SEC Gary Gensler.

Akcie Coinbase v reakci na dnešní zprávu klesají o přibližně 15 %.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,5 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Co se na trzích nikdy nezmění

Letošní vývoj na akciových trzích střídmí komentátoři označují za mimořádně volatilní a překvapivý. Ti odvážnější

Makléř – 23. díl: Epilog

Největší makléřská firma v Praze se nečekanou finanční operací na hraně zákona znovu dostala do rukou spoluzakladatele Arnolda