Search
Close this search box.

Americké úřady žalují kryptoburzy Binance a Coinbase

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) zažalovala největší kryptoburzu Binance za to, že údajně porušovala federální zákony týkajících se cenných papírů. Mělo se jednat o provoz neregistrovaných burz, zkreslování kontrol obchodování či prodej neregistrovaných cenných papírů.

„Zhao a Binance se zapojili do rozsáhlé sítě podvodů, střetů zájmů, nedostatečného zveřejňování a vypočítavého obcházení zákona, jak uvádíme celkem ve 13 obviněních,“ odůvodnil obvinění předseda SEC Gary Gensler.

Komise pro cenné papíry dnes zažalovala i kryptoburzu Coinbase. Komise žalobu odůvodňuje tím, že Coinbase jednala jako neregistrovaná burza a makléř.

„Údajná pochybení společnosti Coinbase připravila investory o zásadní ochranu, včetně souborů pravidel, která zabraňují podvodům a manipulaci, řádného zveřejňování informací, ochranných opatření proti střetu zájmů a rutinní kontroly ze strany SEC, “ uvedl v prohlášení předseda SEC Gary Gensler.

Akcie Coinbase v reakci na dnešní zprávu klesají o přibližně 15 %.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

jak načasovat své investice?

Jak načasovat své investice?

Základní investiční poučka zní „nakup dole, prodej nahoře“. Jednoduchý návod na zbohatnutí, že? Ale jak poznáte, že už