Automatizace a pravidelnost investic nese ovoce

Akciový trh je obtížně předvídatelný labyrint, ve kterém se nezkušení investoři mohou snadno ztratit, nebo narazit.

I kdybyste měli věšteckou kouli, nebo zprávy o tom, co se děje, s dostatečným předstihem, bylo by i z těchto zpráv nemožné přesně určit, jak se trh zachová a jak se bude dále vyvíjet. Začátek roku 2020 toho byl zářným důkazem. Proto je automatizace vašich investic tím nejlepším řešením – nejenom pro vaše nervy, ale i vaše peníze.

Pokud byste investovali 2 000 korun každé dva týdny do portfolia ve složení 60/40 (60 % akcie a 40 % dluhopisy), i když od něj stále více investorů upouští, byli byste dnes na historickém maximu.

Někteří lidé by mohli namítat, že u výše uvedeného tvrzení  „pohodlně“ vynecháváme valuaci nebo skutečnost, že nikdo už moc dnes vlastně nevolí takové portfolio (60/40). Jaká by byla situace bez peněžní injekce od Fedu? Jak se situace bude vyvíjet za 12 měsíců?

Je pravda, že nikde není zaručeno, že to vždy dopadne tímto způsobem, ale na tom nezáleží. Důležité je pochopit, že nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak investovat do své budoucnosti, je automatizovat své nákupy. I když byste z investování neměli znát nic jiného, nejdůležitější je si uvědomit, že ​​je naprosto nemožné dělat v nepříznivém období neustále jen správná rozhodnutí.

Abychom to vyjasnili, nejedná se o argument upřednostňující indexové fondy před těmi aktivně spravovanými. Je to argument, proč svým dnešním ukvapeným rozhodnutím nezahodit své dlouhodobé plány. Není to o tom, zda zastáváte optimistický nebo pesimistický postoj. Jde o to vědět, že nemusíte za každou cenu řešit, jak se trh vyvíjí den po dni, ale měli byste věřit tomu, že v průběhu času trh bude růst. Automatizace vašich investic vás osvobodí od neustálých starostí, jak se trh zachová a jak na základě toho udělat ta nejlepší rozhodnutí.

Pokud vás ani první polovina rok 2020 nepřesvědčila, že předvídání budoucnosti je nemožné, jen těžko předpovídat, co jiného by mělo změnit váš názor.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Psychika tvoří 80 % úspěchu

Se stresem se v běžném životě potýkáme každý den, ať už jde o vypjaté dopravní situace, absurdní hádky,

Grafy, které se hodí znát

Grafy jsou nedílnou součástí života každého dobrého investora. Bez grafů by byl každý z nás nucen trávit hodiny

City Home

Dluhopisy nad inflací – opPORTUnity

Na platformě opPORTUnity startuje nová investiční příležitost ze světa nemovitostí. SATPO Group, pod které spadá i City Home, je úspěšným rezidenčním developerem s téměř 30letou historií, která od svého založení zvládla úspěšně dokončit 21 developerských projektů.