Search
Close this search box.

ČNB nechala úrokové sazby beze změny. Klíčová 2T repo sazba zůstává na 7 %

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání dle očekávání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Klíčová Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní sazba, za kterou si komerční banky mohou půjčovat u centrální banky peníze proti zástavě cenných papírů zůstává na 8 %. Pro zanechání sazeb beze změny hlasovalo všech 7 členů bankovní rady.

Meziroční míra inflace se v ČR v srpnu oproti předchozímu měsíci snížila o 0,3 procentního bodu na 8,5 %. Zpomalení nastalo ve většině oddílů spotřebního koše. Ze 41 sledovaných evropských států má Česká republika ale stále nadále 9. nejvyšší inflaci (v meziročním vyjádření).

Inflace se ale nadále nachází na neuspokojivých hodnotách a ČNB potvrdila své odhodlání pokračovat v boji proti ní, dokud nebude plně pod kontrolou, tedy stabilizována poblíž 2% cíle.

Bankovní rada ČNB očekává, že úrokové sazby budou v nadcházejících čtvrtletích na vyšší úrovni, než doporučuje prognóza banky. Na tiskové konferenci po dnešním jednání rady to řekl guvernér ČNB Aleš Michl.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

jak načasovat své investice?

Jak načasovat své investice?

Základní investiční poučka zní „nakup dole, prodej nahoře“. Jednoduchý návod na zbohatnutí, že? Ale jak poznáte, že už

šťastná holka

Lze za peníze koupit štěstí?

„Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné,“ zní jeden z nesmrtelných citátů slavného německého spisovatele. Erich Maria