Co byste měli vědět, než začnete investovat do kryptoměn

Zena studujici o kryptomenach

Přestože se kryptoměny stávají běžnou součástí investičních portfolií, mnozí nakupují krypto impulzivně a bez dostatečných znalostí. To může vést k panice během poklesů trhu a špatným investičním rozhodnutím. V tomto článku se dozvíte ty nejdůležitější informace, které byste měli před první investicí do kryptoměn vědět.

Rozumíte, jak funguje Bitcoin, Ethereum, blockchain, těžba, proof-of stake a mnoho dalších konceptů, o kterých se ve světě kryptoměn mluví? Na našem blogu jsme vám vysvětlili jak vzniká nový bitcoin a představili možnosti využití kryptoměn. V článcích se například dozvíte, že bitcoinů nikdy nebude více než 21 miliónů, které jsou však téměř nekonečně dělitelné a zjistíte, že kryptotrh nemá centrálního regulátora trhu, jak je tomu v tradičním finančním světě.

Vliv nabídky a poptávky na cenu

Za kryptoměnami nestojí firma, která by investorům vyplácela dividendy. Jejich hodnota se řídí pouze nabídkou a poptávkou, což může s cenou výrazně zahýbat. Ta totiž může v  krajních případech spadnout až na nulu, a právě proto byste do kryptoměn neměli vkládat všechny své prostředky. Navíc je vhodné zohlednit i další rizika, jakými jsou jsou například hackerské útoky a případná státní regulace.

Co jsou ETP?

Rizika můžete snížit výběrem důvěryhodné platformy, která se postará o zabezpečení vašich kryptoměn. S Portu Crypto investujete do krypta skrze ETP, což jsou burzovně obchodované produkty, pod které patří ETF, ETN a ETC. Jejich cena je pevně vázaná na hodnotu podkladových kryptoměn, které drží emitenti ETP na zabezpečených peněženkách u předních depozitářů v oboru. V rámci ETP můžete investovat do jedné či několika kryptoměn najednou, jako je to v případě kryptoměnových košů. Investici si složíte z naší nabídky kryptoměn, následně již stačí provést první vklad a během příštího Obchodního dne dojde k zainvestování vašich prostředků. 

Vzdělávání, které vás bude bavit

Své znalosti můžete dále doplnit zhlédnutím naučných videí, poslechem podcastů či čtením knih a článků na téma kryptoměny. Fanoušky četby potěší kniha Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti od Dominika Stroukala. Na YouTube můžeme doporučit Bitcoinovej kanál od Kicoma, stručně a přehledně dále informuje o kryptosvětě na Instagramu projekt Holky v kryptu. V případě, že preferujete mluvené slovo, natočili jsme pro vás sérii podcastů právě s Dominikem Stroukalem, Kicomem a Soňou Parke (Holky v kryptu), ve kterých představujeme svět kryptoměn, způsoby jejich využití i to, jak se dá kryptoměnami živit.

 

—————————————————————– 

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor? 

– Článek není investičním doporučením
– Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
– Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové
– Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích
– Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný nebo zda je pro vás vhodné například tematické investování? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme. 

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,5 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Má smysl rebalancovat?

Při jakkoliv dlouhé investici je nutné mít správně sestavené portfolio tak, aby se riziko a výnos držely na