Search
Close this search box.

Co dál, když se cílová částka nevybere…

Pro každý předmět nabízený na Portu Gallery je stanovena cílová částka a také datum konce úpisu, do kterého je potřeba onu částku vybrat. Dosáhnou-li investoři cílové částky, dojde k emisi investičních certifikátů tak, jak jsme popsali v tomto článku. Co se ale stane, když cíl dosažen není?

Ačkoliv se snažíme vybrat co nejvíce atraktivní investiční příležitosti – takové, kterým sami věříme – pochopitelně se někdy může stát, že konkrétní nabízený předmět neosloví dostatečný počet investorů, anebo je natolik vzácný a hodnotný, že se dostatek peněz na cílovou částku nevybere. V takovém případě může nastat zrušení investičního úpisu.

Úpis zrušen – co bude s mými penězi?

Jak vyplývá z emisních podmínek, které má každý z nabízených předmětů, nedojde-li k přijetí pokynů k úpisu Certifikátů v souhrnné výši odpovídající Cílové částce, vyhrazuje si Emitent (Portu Gallery) právo celou emisi Certifikátů zrušit.

Pokud k tomu dojde, jsou zrušeny všechny závazné pokyny k nákupu a blokovaná hotovost je investorům ihned vrácena do jejich peněženky. Z ní může být ihned využita k investici do jiných, aktuálně upisovaných předmětů. Nabídku sběratelských předmětů se snažíme pravidelně rozšiřovat a jejím rozsahem, od veteránů, přes housle až po vzácné hodinky, oslovit stále větší skupinu investorů.

Co se stane s předmětem ze zrušeného úpisu?

I když se úpis zruší, na investiční zajímavosti předmětu to neubere. Všechny předměty nabízené na Portu Gallery k investicím sami vlastníme a k jejich nákupu přistupujeme tak, jako bychom je kupovali sami pro sebe. Předmět nám tedy zůstane ze 100 procent a my ho buď opětovně nabídneme k investici lidem později, nebo sami budeme hledat příležitost, jak jej po čase s co největším ziskem prodat. To je konec konců jednou ze specializace naší investiční komise.

Portu Gallery je v tomto nástroj, kterým umožňujeme investice do raritních, relativně drahých předmětů i široké veřejnosti. A také cesta, jak se můžeme o své know how podělit s dalšími investory. Pomáhat lidem zhodnocovat jejich peníze a současně sdílet vášeň pro krásné a vzácné předměty je tím hlavním cílem Portu Gallery.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

#22 – Bitcoin na all time high

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události

Jak se japonská whisky stala symbolem luxusu

Japonská whisky si v posledních letech vybudovala unikátní postavení na mezinárodním trhu s alkoholem. Její popularita je důsledkem vzácné kombinace kvality, řemeslného zpracování a jedinečných chuťových profilů, které oslovují milovníky whisky po celém světě.