Search
Close this search box.

Co všechno v Portu nabízíme? Stručný přehled našich služeb

Jak investovat s Portu

Jsme první česká investiční robo-advisory platforma, přes kterou může kdokoli jednoduše, nízkonákladově a efektivně investovat, a to už od 500 Kč. Naší vizí je nabídnut lidem to nejlepší místo pro zhodnocování peněz a dosahování jejich finančních cílů. To vše s minimálními starostmi ze strany investora. Věříme totiž, že si každý, bez ohledu na velikost příjmu, výši vzdělání nebo úspor, zaslouží přístup k odborné správě financí.

Pro koho je Portu určené?

Portu je ideální volbou pro ty, kteří chtějí začít investovat a budovat své bohatství, aniž by museli být profesionálními investory. Stačí si založit účet a následně si vybrat, jakým způsobem chcete vložené prostředky investovat. Můžete například začít s portfoliem sestaveným na míru a poté, pokud chcete, jej doplnit o vlastní nebo tematickou investiční strategii, crypto investici nebo třeba nějaký zajímavý sběratelský předmět z Portu Gallery. To ale není vše. Co všechno tedy v Portu nabízíme?

1. Portfolia na míru

Portfolia na míru jsou základním stavebním kamenem investora. Svým rozložením pokrývají celý svět, kombinují akciovou a dluhopisovou složku a jsou profesionálně spravována tak, abyste se nemuseli o nic starat. Měla by tvořit jádro dlouhodobého investičního portfolia každého z nás.

Všechny vklady bez ohledu na jejich výši jsou poměrově zainvestovány do celého vašeho portfolia. Každé portfolio navíc pravidelně kontrolujeme, aby se vlivem vývoje cen neodchýlilo od cílové rizikovosti a v případě potřeby jej rebalancujeme. Díky této chytré technice dokážeme dlouhodobě dosahovat nejlepšího poměru výnos versus riziko.Portfolio na míru vám složíme na základě vyplnění vstupního dotazníku, kde nejdříve zjistíme, jaký máte investiční cíl, jaké jsou vaše znalosti a zkušenosti a jak se stavíte k riziku. Následně vám doporučíme rizikový profil, uvidíte pak konkrétní složení vašeho portfolia i odhad očekávaného vývoje v budoucnu. 

Do portfolií na míru ale nemusí investovat pouze jednotlivci. Pokud máte firmu a nevíte kam s volnými penězi, můžete je chytře zainvestovat a otevřít účet i pro právnickou osobu. Peníze se vám budou zhodnocovat, ale v případě potřeby je budete mít během pár dnů k dispozici. Jediný rozdíl je v registraci a ověření, které vzhledem k potřebě důkladnějšího prověření struktury firmy neprobíhá online.

Jelikož investujeme na zahraničních trzích a výnosy vám připisujeme v korunách, neustále také sledujeme vývoj měnových kurzů a v případě potřeby investici měnově zajišťujeme. Investujeme do nízkonákladových a prověřených indexových ETF, díky kterým dosahujete vyšších výnosů.

Pokud ale držíte eura nebo máte v této měně pravidelný příjem, který byste rádi investovali, můžete na Portu investovat i v eurech a vyhnout se tak konverzi do koruny.

Správcovský poplatek za obhospodařování portfolia na míru je jen jeden, a to 0,6 %, pokud investujete dlouhodobě. Dlouhodobé investory totiž odměňujeme slevou až 40 %. 

U Portu nenajdete žádné skryté ani další vstupní, výstupní nebo výkonnostní poplatky, stejně jako neexistují žádné poplatky za nákup a prodej či za směnu měn ani rebalanci. Čím déle investujete, tím nižší můžete mít poplatek. S Portu máte možnost vybrat si jedno ze čtyř fixovaných období, po které neplánujete svou investici vybírat a čerpat tak odpovídající slevu na poplatku. Za správu své investice platíte po celou dobu fixovaného období snížený poplatek. Pokud peníze vyberete předčasně, dojde k doúčtování poplatku z vybírané částky.

S Portu můžete navíc investovat odpovědně. S ESG portfolii od Portu zhodnocujete vaše peníze s ohledem na planetu a společnost, a přitom bez kompromisů, co se týče výnosů.

2. Vlastní a tematické strategie

Jste-li zkušenější investor, můžete své portfolio na míru doplnit vlastní či tematickou strategií. Můžete si tak sami poskládat vlastní investiční „koláč” z mixu prověřených ETF nebo jednotlivých akcií. Dále stačí pouze zaslat peníze a o vše ostatní se již postaráme my. Investici je možné také měnově zajistit, rebalancovat nebo v čase měnit její složení. Vše snadno, levně a efektivně.

Svou strategii si můžete poskládat z pestrého seznamu známých amerických, evropských i českých akcií, kterým věříte. Nebo pomocí ETF nakoupit rovnou celý koš společností z daného sektoru či regionu. ETF v nabídce pro vás vybírá a prověřuje náš investiční tým na základě přísných kritérií, abyste si mohli být jistí, že jde o kvalitní instrumenty. V rámci strategií je možné investovat i do největších akcií pražské burzy, jako jsou ČEZ, Komerční banka, Colt a další. V rámci tematických strategií jsme pro vás předpřipravili balíčky nejoblíbenějších ETF a akcií z naší nabídky.

3. Dětské účty

Dětské účty jsou tím nejvýhodnějším produktem pro zodpovědné rodiče na trhu. Pokud chcete svým dětem poskytnout vítanou finanční podporu, až ji budou potřebovat, můžete jim pravidelně odkládat peníze na dětský investiční účet za zvýhodněných podmínek, kde se budou efektivně zhodnocovat.

Dětské účty mají bezkonkurenčně nízký poplatek za správu investic 0,25 % ročně, navíc sem peníze mohou vkládat i vaši příbuzní. Pro úspěch v investování je klíčový dlouhý časový horizont – a ten vaše děti mají. Můžete jim tak dopřát možnost jednoduššího vstupu do dospělosti a pomoci jim s budoucími náklady na vzdělání, vlastní bydlení nebo třeba svatbu. Kolik mohou mít děti v 18 letech s vkladem 1000 Kč měsíčně? O tom jsme psali zde.

4. Investiční rezerva

V reakci na rostoucí úrokové sazby jsme minulý rok spustili konzervativní produkt Investiční rezerva, který kromě menšího zastoupení investiční složky obsahuje právě úročenou hotovost. Nově je Investiční rezerva dostupná také v eurové variantě. Možnost založit si ji má každý náš klient bez jakéhokoliv omezení.

Jedná se o nejkonzervativnější produkt od Portu. Jde o investiční službu, u které je primárním investičním cílem ochrana vložených prostředků proti znehodnocení při současné minimální míře kolísání hodnoty a jejíž složení je aktivně spravováno.

K dosažení svého cíle využívá Investiční rezerva dvě základní složky:

  • První složku (opatrnější) tvoří úročená hotovost. Korunová varianta se úročí 6,50 % ročně, eurová hotovost se zhodnocuje tempem 3,50 % p.a.
  • Druhá složka je investiční. Tvoří ji diverzifikované investiční instrumenty typu ETF, jejichž cílem je dosahovat dlouhodobějšího zhodnocení vložených peněz. Hodnota těchto investičních instrumentů však může v čase nejen růst, ale i klesat. Investiční složka je v současné době zařazena pouze u korunové odvážnější varianty.

Eurová investiční rezerva je obdoba opatrnější varianty korunové rezervy a v současnosti obsahuje 99,50 % úročené hotovosti. Úrok je navázán na vkladovou facility sazbu ECB, v současnosti je úročena 3,50 % ročně. Založit si ji můžete v rámci vašeho eurového účtu.

5. Portu Crypto

Kryptoměny nabízejí zajímavou možnost, jak diverzifikovat investiční portfolio. Můžete si poskládat svou vlastní Crypto investici a investovat tak do kryptoměn snadno a především bezpečně. Sjednání účtu u Portu je jednodušší, než zakládání krypto peněženek na zahraničních portálech. Investovat navíc můžete již od 500 Kč.

Investicí na Portu si kupujete kryptoměny skrz cenné papíry obchodované na regulovaných evropských burzách. Kryptoměny jsou pak bezpečně uloženy, abyste se nemuseli bát útoků nebo krádeží peněženek. Díky tomu můžete využít daňových osvobození, které přímé investice do kryptoměn nenabízí.

Poplatek je stejně jako u portfolií 1 % ročně, a to bez ohledu na počet provedených obchodů. Poplatek si navíc můžete snížit až na 0,6 % zafixováním délky investování.

6. Alternativní investování

Kromě široce diverzifikovaných portfolií a kryptoměn můžete na Portu investovat také do předmětů s historickou nebo sběratelskou hodnotou na Portu Gallery nebo do netradičních investičních příležitostí na platformě opPORTUnity. Na obou platformách mají navíc investoři stejné přihlašovací údaje a peněženku jako v případě svého klasického Portu účtu.

Na Portu Gallery lze investovat do unikátních předmětů a historických aktiv, jejichž hodnota rostla mnohdy dokonce rychleji než akcie. Všechna aktiva jsou pečlivě vybraná a prověřena týmem expertů svého oboru. Po nákupu jsou navíc pojištěna, profesionálně udržována a monitorována.

Momentálně na Portu Gallery probíhá několik úpisů – například Andy Warhol – Saint Apollonia, kolekce vína En Primeur, Zambijské smaragdy a další.

Investice do sběratelských předmětů navíc výborně diverzifikují riziko celého vašeho portfolia. Vývoj jejich hodnoty bývá nezávislý na cenách akcií, dluhopisů i ekonomickém cyklu.

Na platformě opPORTUnity se nachází výjimečné investiční příležitosti pro zkušenější investory, které se vymykají z nabídky tradičních produktů pro širší investorskou veřejnost. Jedná se o příležitosti, které vybírá nebo přináší Portu a její mateřská společnost – WOOD & Company – a také se na nich velmi často sama investičně podílí.

Investice na opPORTUnity je vhodná pro investory, kteří plánují investiční horizont v řádu několika let, zalíbí se jim vybraný představovaný projekt a seznámí se s jeho detaily a principem fungování. A zda je potřeba mít miliony? Vůbec ne, minimální investice se u jednotlivých projektů mohou pohybovat již od stovek či tisíců korun.

Na opPORTUnity momentálně probíhá úpis dluhopisů City Home od prověřeného emitenta City Home ze skupiny SATPO Group, se kterým WOOD & Company dlouhodobě spolupracuje. Momentální variabilní roční výnos činí přes 11 %. I při poklesu sazeb na trhu je však minimální kuponový výnos 7,00 %.

Nedávno byl na opPORTUnity také nový otevřený podílový fond WOOD & Company Realitní – OPF, který za pouhé tři měsíce existence získal od investorů více než 123 milionů Kč.

To ale není vše. Na opPORTUnity můžete také investovat do českého provozovatele sítě freshbarů Fruitisimo, české lékárenské společnosti Pilulka apod.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Podpořte udržitelnou budoucnost

Že s námi můžete investovat do udržitelné budoucnosti, už víte. Umožňujeme vám to skrze strategii odpovědná budoucnost, kde