FinTech review – Mezinárodní okamžité platby 24/7 jsou na dosah a další FinTech novinky

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

První testy mezinárodních okamžitých plateb slaví úspěch

Co se stalo:

Swift a několik mezinárodních bank úspěšně dokončilo první pilotní projekt pro zpracování okamžitých plateb mezi různými měnovými oblastmi v reálném prostředí.

Co to znamená:

Během této pilotní fáze služby byly desítky skutečných plateb pocházejících z bank v jiných měnových oblastech (Austrálie, Nový Zéland, Brazílie, Spojené království) odeslaných prostřednictvím Swift GPI Instant služby zpracovány, vypořádány a připsány během několika sekund na účet zákazníka konečného příjemce.

Mezi hlavní výhody této iniciativy patří možnost zpracování mezinárodních plateb 24/7 během několika sekund a end-to-end dohledatelnost plateb. To vše umožňuje zlepšit uživatelskou zkušenost zákazníka a nabídnout nové případy užití, které konkurují novým hráčům v tomto platebním sektoru.

Další FinTech zprávy:

Afrika s velkým potenciálem růstu. Podle nedávné zprávy společností Boston Consulting Group (BCG) a QED Investors je Afrika na dobré cestě stát se nejrychleji rostoucím regionem z hlediska příjmů fintechů. Předpokládá se, že s roční mírou růstu ve výši 32 %, od nynějška do roku 2030, se africký fintechový trh rozroste až třináctkrát. Do roku 2030 dosáhne působivých 65 miliard dolarů. V čele tohoto rozvoje stojí Jižní Afrika, Nigérie, Egypt a Keňa.

BRICS prý pracuje na vlastní měně založené na zlatě. Hospodářská aliance složená z Číny, Indie, Ruska, Brazílie a Jižní Afriky pracuje na vývoji vlastní měny. Zprávy o společné měně BRICS zatím přicházejí hlavně z Ruska, takže může jít jenom o další „přání“ moskevského režimu, které zůstane pouze na papíru. Přechod rublu na zlatý standard patří dlouhodobě k nesplněným cílům Kremlu. Oficiální oznámení má přijít na srpnovém summitu v Jižní Africe.

OpenAI zaujal i Federální obchodní komisi. Raketově rostoucí technologickou společnost vyšetřuje Federální obchodní komise. Podle Washington Post regulátoři zkoumají, zda chatbot společnosti OpenAI, ChatGPT, nepoškozuje spotřebitele, zejména šířením dezinformací, které poškozují pověst lidí.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme