Search
Close this search box.

Dluhopisy nad inflací – opPORTUnity

City Home

Na platformě opPORTUnity startuje nová investiční příležitost ze světa nemovitostí. SATPO Group, pod které spadá i City Home, je úspěšným rezidenčním developerem s téměř 30letou historií, která od svého založení zvládla úspěšně dokončit 21 developerských projektů. WOOD & Company se skupinou SATPO Group dlouhodobě spolupracuje a společně již realizovaly osm úspěšných emisí v celkové výši přibližně 1,6 mld. Kč.

Společnost City Home nyní vydává dluhopisy v objemu 400 milionů Kč s velice zajímavý zhodnocením. Úrok tohoto dluhopisu je počítán od 6měsíční sazby PRIBOR + navíc 4 % p.a. To aktuálně investorům nabízí úrok ve výši 11,16 % p.a. Ten navíc po celou dobu splatnosti dluhopisů (4 roky) neklesne pod 7 % p.a.

Parametry dluhopisu

  • Úrokový výnos 6M PRIBOR + 4,00 % p.a. = 11,16 % p.a. (k 19. 6. 2023)
  • Minimální kuponový výnos 7,00 % p.a.
  • Splatnost 4 roky
  • Objem dluhopisů je 400 mil Kč

Na co budou peníze použity?

Skupina City Home vlastní významné a dobře diverzifikované portfolio ideálních spoluvlastnických podílů v činžovních domech v Praze, které čítalo ke dni 31. 12. 2022 podíly (scelené a nescelené kumulativně) ve 45 stávajících nemovitostech. Společnost využije prostředky z emise dluhopisů na podporu růstu aktivit skupiny spočívající ve financování nákupu většího počtu ideálních podílů v činžovních domech v Praze, díky čemuž bude dále narůstat přirozená diverzifikace. Prostředky získané z dluhopisů budou rovněž použity na refinancování stávajících dluhopisů.


Více informací a investorskou prezentaci naleznete na detailu investiční příležitosti.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme