Search
Close this search box.

ECB úrokové sazby nezměnila. Brzy se to ale může změnit

ecb-The Euro-Skulptur in Frankfurt downtown, Germany

Zatímco inflace v USA v březnu vzrostla na 3,5 % a očekávání snížení úrokových sazeb se opět odkládá, v eurozóně je situace jiná. Růst spotřebitelských cen se v březnu snížil na 2,4 % z únorových 2,6 %. Pomalu se tak blíží 2% cíli.

Evropská centrální banka (ECB) podle očekávání rozhodla, že na svém dubnovém zasedání ve čtvrtek nebude měnit svou klíčovou úrokovou sazbu. Zůstala tak na rekordní úrovni 4 %. Nastavení hlavního nástroje měnové politiky zaměřeného na snižování inflace tak zůstalo v eurozóně beze změny již na pátém zasedání v řadě, resp. od října. Měnová politika ECB by však mohla brzy nabrat nový směr.

intereest-rates-ecb

Několik představitelů centrální banky uvedlo, že ECB by mohla snížit sazby již v červnu. Trhy očekávají snížení sazeb nejpozději v červenci. ECB bude čekat na další údaje, které podpoří její rozhodnutí. Očekáváme ale, že ke snížení sazeb v eurozóně by mohlo dojít již na červnovém zasedání.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Změna úpisu Portu Gallery

Jak funguje nový systém úpisů?

Portu Gallery přistupuje ke změně systému úpisů. Nový systém adresuje některé stávající nedostatky a vytváří

Jak správně diverzifikovat

Diverzifikace je definována jako technika řízení rizika, která kombinuje širokou škálu aktiv v investorově portfoliu (definice Investopedia). Více

Portu Krok za krokem

Portu Krok za krokem

Vítejte na cestě chytrého investora. Jsme nadšení, že právě vy začínáte nyní investovat s Portu! Aby pro vás