Search
Close this search box.

Ekonomický kalendář – 28. srpna 2023

ekonomicky-kalendar

Jaké významné ekonomické události nás čekají v následujícím týdnu?

V týdnu nás čeká řada pro investory potenciálně zajímavých událostí. Úterý bude důležité hlavně pro Čechy, protože Český statistický úřad zveřejní údaje o HDP za 2. čtvrtletí letošního roku. Podle odhadů by měla česká ekonomika v tomto období mezikvartálně vzrůst o 0,1 %.

Ve středu se dozvíme inflaci v Německu. Klíčovou událostí bude čtvrteční zveřejnění inflace v eurozóně za srpen. Podle odhadů by se měl růst cen v meziročním vyjádření jen drobně snížit, připadně zůstane na stejné úrovni. Důvodem bude cena ropy, která se v průběhu srpna zvyšovala, a také slabší euro. Podle odhadů by tak měla sprnová meziroční inflace v eurozóně dosáhnout na 5,1 %.

Real Time Economic Calendar provided by Investing.com.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Top 3 podle Martina Stuchlíka

Spolu se spuštěním možnosti investovat do individuálně složených strategií Portu připravilo investiční sérii rozhovorů „Top

Žena si zakládá Portu Crypto

Jak si založit Portu Crypto?

Pro investory, kteří chtějí rozšířit své investiční portfolio o kryptoměny, jsme nově spustili Portu Crypto. V tomto článku