Search
Close this search box.

Exotické destinace, kam se můžete schovat před zimou

Zima je krásná. Třpytící se sněhová pokrývka střech a stromů potěší nejedno oko, stejně jako Vánoční dekorace. Když ale teploty spadnou pod nulu a silnice sužují sněhové kalamity, tak se mnohým zmizí úsměv ze rtů a někteří odpůrci zimy na pár měsíců přejdou do režimu hibernace. Zkrátka zimu si užívá někdo více a někdo méně. Pokud si chcete zkrátit studené dny v České republice, tak můžete vyrazit za teplem. V dnešním článku doporučujeme destinace, které vás zahřejí i v zimních měsících. Vybere si jak rodina, tak sólo cestovatel.

Maroko

Země, která je pro všechny známá, ale ne tak často navštěvovaná. Maroko skrývá neskutečné krásy a nabízí mnoho aktivit, které byste neočekávali. Například si v Maroku můžete zasurfovat. Surfovací lokality, které jsou blízko České republiky, se těžko hledají. Pokud vás nudí Francie, tak rozhodně vyzkoušejte marocké vlny. Dále se nabízí výlez na nejvyšší horu Maroka a nebo návštěva modrého městečka Chefchaouen, kterým budete okouzleni. V Maroku je levněji než u nás, tudíž pokud zakoupíte letenky v akci, tak máte krásnou dovolenou za příjemnou cenu. Teploty se pohybují okolo dvaceti stupňů.

Kanárské ostrovy

Jedna z nejpopulárnějších destinací na strávení zimních měsíců. Počasí se pohybuje okolo příjemných dvaceti stupňů. Teplota moře je v prosinci také kolem 20 stupňů, což u Kanárských ostrovů platí po celý rok. Kanárské ostrovy jsou perfektní jak pro rodiny, tak pro cestovatele s batohem na zádech. V zimních období doporučujeme držet se na jihu, jelikož v severních částech může občas zapršet.

Kapverdy

Další dostupnou destinací jak pro rodiny, tak partu přátel se nabízejí Kapverdy. Kapverdy leží v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Zde si užijete teplejších teplot než v předešlých zemích. Teploty se pohybují okolo 25 stupňů. O Kapverdách se teď hodně mluví a tak se objevují i velmi zajímavé cenové nabídky. Jak na zájezdy v hotelových střediscích, tak na samotné letenky. Kapverdy skrývají pláže s tyrkysovou vodou, tak i nezaměnitelnou flóru.

Thajsko

Dovolená, na kterou nejste zvyklí. Nejperfektnější období, kdy jet do Thajska, je právě to zimní. Přivítají vás tropické teploty. Letenky sežene v řádu tisíců, avšak v zemi je vše výrazně levnější, takže pak je jen na vás, do jaké míry si budete užívat luxusu. Thajsko ukrývá několik podob. V Bangkoku si užijete nejšílenější párty, nakoupíte nejpodivnější suvenýry a odpočinete si při pouličních masážích nohou. Také si užijete jízdu známým dopravním prostředkem tuk-tukem a návštěvu chrámů. Druhá stránka Thajska je neskutečná příroda, kterou by byla chyba nepoznat.

Dubaj

Velmi diskutovaná destinace jsou právě Spojené arabské emiráty. Tato destinace vám nabídce tropy a nespočet zajímavých aktivit. Procházky po místních trzích byste rozhodně neměli vynechat. Projížďky po dunách na čtyřkolkách nebo na velbloudovy také nezní špatně. Pokud by vás nudily procházky po městě plných mrakodrapů, tak můžete navštívit jedny z největších zábavních parků a aquaparků. Vaše děti se rozhodně nudit nebudou, a dospělí si také najdou své. Ceny v Dubaji jsou vyšší než u nás, tak s tím je třeba počítat.

Doufáme, že jste se inspirovali a strávíte zimu tam, kde je vám nejlépe!

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

cryptocurrencies

#4 – Opatrný optimismus

Vítejte u dalšího vydání Crypto newsletteru. Nově přecházíme na měsíční frekvenci, pojďme se tedy podívat na to nejdůležitější,

Jakou cenu pro vás má Facebook?

Díky masovému rozšíření internetu máme k dispozici nepřeberné množství služeb, které si za zefektivnění či zpříjemnění našeho každodenního