Search
Close this search box.

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Krotil očekávání ohledně jejich snížení v březnu

Fed podle očekávání trhy nepřekvapil a ponechal úrokové sazby na stávajícím rozmezí 5,25 až 5,5 % i přesto, že inflace v USA v prosinci mírně vzrostla na 3,4 %. Jedná se tak o čtvrté zasedání za sebou, kdy se sazby nepohnuly. Investory zajímaly především náznaky týkající se načasování a tempa snižování úrokových sazeb v letošním roce. Fed ale investory vrátil na zem a uvedl, že k uvolňování měnové politiky se uchýlí až potom, co si bude definitivně jistý, že inflace míří ke svému 2% cíli.

Šéf Fedu Jerome Powell momentálně vidí snížení úrokových sazeb v březnu jako nepravděpodobné, ale nevyloučil ho. Panuje ale všeobecná nálada, že už se sníží právě na březnovém zasedání. Fed navíc kompletně vynechal rétoriku z předchozích zasedání, kdy uváděl, že si nechává prostor pro případné zvýšení úrokových sazeb.

Fed se s nejvyšší pravděpodobností bude rozhodovat podle příchozích inflačních dat za leden a únor, která rozhodnou o tom, co se v březnu bude dít.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Revolut, Twisto nebo Curve…

Už vás nebaví v zahraničí ztrácet čas hledáním nejvýhodnějšího kurzu směny? Chcete si jednoduše bezplatně

eSport a gamming

Strategie: eSports a gaming

Málokterý sektor budí tolik vášní jako ten herní. Oblast donedávna vnímaná jako okrajová zábava puberťáků se během několika