Search
Close this search box.

Fintech review – 5G ve Varech a dobročinný Revolut

fintech

Přinášíme vám osm předsvátečních zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Šéf výroby Tesly končí. Automobilka Lucid jí přetáhla už druhého manažera (E15.cz). Jen tři roky vydržel na své pozici nyní již bývalý šéf výroby automobilky Tesla Peter Hochholdinger. Odchází směrem ke konkurenci v podobě nové automobilky Lucid Motors.
  2. Vodafone předvedl holografický hovor poháněný 5G. Brzdí ho ale spory kolem Huaweie (Forbes.cz). Vodafonu se podařilo holografického hovoru dosáhnouts odezvou okolo 1 vteřiny která umožnila přirozený hovor mezi generálním ředitelem Petrem Dvořákem, přítomným ve Varech, a šéfem technologií Milanem Zíkou, sedícím v tu chvíli na centrále Vodafonu v Praze.
  3. Revolut mění další oblast placení. Nově v aplikaci jednoduše přispějete na dobročinné účely (CzechCrunch.cz). Revolut nově nabízí hned tři různé způsoby, jak přispívat na charitu. Možné je nastavit si pravidelné přispívání, nebo přispívat jednorázově. Asi nejzajímavější je ale možnost přispívat zaokrouhlováním běžných plateb.
  4. Tesla dodala rekordní počet aut, akcie posílily o osm procent (Novinky.cz). Americký výrobce elektromobilů Tesla ve druhém čtvrtletí dodal na trh rekordní počet aut. Tesla v úterý uvedla, že zákazníkům předala 95 200 aut, což je o 51 procent více než v předchozím kvartálu.
  5. Přesunout produkci z Číny se už snaží prakticky všichni technologičtí obři (E15.cz). Google, Micrososft HP, Dell, Sony, Amazon a Nintendo. To je podle zdrojů agentury Nikkei aktuální výčet firem, které podobně jako Apple hledají způsob, jak přesunout z Číny podstatnou část svých výrobních kapacit. Příčinou je nejistota v souvislosti s americko-čínskou obchodní válkou.
  6. Facebook vyřešil nefunkční sociální sítě. Výpadek platforem otrávil tisíce uživatelů (Aktuálně.cz). Facebook se opět potýkal s výraznějším výpadkem.  Ve středu uživatelé po celém světě, včetně České republiky, nemohli posílat a dostávat obrázky, videa nebo jiné soubory přes platformy sociální sítě, včetně Instagramu a WhatsAppu. Aktuálně by měla sociální síť fungovat již bez problémů.
  7. Technologie „Citi Payment Outlier Detection“ představena v 90 zemích světa, včetně České republiky (FintechCowboys.cz). Systém využívá umělé inteligence a strojového učení k proaktivnímu rozpoznávání nestandardních plateb – tzn. plateb, které neodpovídají předchozímu chování klientů. Tím jim identifikovat a následně odsouhlasit či odmítnout tyto platby
  8. Budoucnost komunikace dle Applu? FaceTime umí v nové verzi iOS uměle udržovat oční kontakt (Czechcrunch.cz). Sledování displeje místo kamery vytváří pocit, že se vyhýbáme očnímu kontaktu. Apple proto v iOS 13 pomocí strojového učení a rozšířené reality upraví oči tak, aby měl náš protějšek dojem, že se díváme přímo do kamery.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jak při investování nenaletět

Checklist: Jak odhalit podvodnou investici?

S všeobecným růstem zájmu lidí o investování se objevuje stále více pochybných investičních nabídek nebo podvodných společností, jejichž cílem