FinTech review – 6 milionů kradených platebních karet a další FinTech novinky

fintech-review

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Na Dark webu je 6 milionů kradených platebních karet

Co se stalo:

Společnost NordVPN ve zprávě ze svého výzkumu uvádí, že na tzv. Dark webu našla kradená data z 6 milionů platebních karet. Z toho jich je 2,5 milionů na prodej v přepočtu za 407 milionů korun.

Podle autorů průzkumu navíc tento vzorek představuje pouze špičku ledovce – jedná se totiž pouze o malý zlomek ze všech ukradených platebních informací.

Co to znamená:

Většina ukradených karet pochází z USA a průměrně se prodávají za
155 korun, ale mnoho z nich je dokonce zdarma. Českých platebních karet našli autoři na Dark webu téměř 6 tisíc, slovenských přes 4 tisíce a polských 8 tisíc.

Z průzkumu vyplývá, že většina ukradených karet, konkrétně 62,8 %, obsahuje alespoň nějaké soukromé údaje, například adresu, telefonní číslo nebo e-mailovou adresu. Protože je nepraktické získat osobní údaje metodami hrubé síly, je zřejmé, že daná data byla získána jinými způsoby – například sofistikovanými hackerskými útoky nebo úniky dat.

Další FinTech zprávy

Nový FinTech hub v Polsku přijme 1 500 lidí. Visa představila plány na otevření nového globálního technologického a produktového centra v Polsku – prvního svého druhu pro společnost Visa ve střední a východní Evropě.

Ověřování věku při nákupu alkoholu přiložením dlaně. Takovou službu spustí Amazon. Při nákupu piva na denverském baseballovém stadionu bude pro zaplacení stačit přiložit dlaň.

Nový FinTech pomáhá párům spravovat a investovat jejich peníze. Plenty je platforma pro investování, jejímž cílem je zjednodušit a automatizovat proces finančních prognóz a investování pro páry, které chtějí plánovat životní milníky.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Co dělat při propadech na trzích?

Pokud by měl nějaký investor schopnost předpovědět všechny pohyby na akciovém trhu, ideálním investičním přístupem