FinTech review – Apple jako největší FinTechová společnost na světě a další FinTech novinky

apple pay

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Stal se z Applu největší FinTech na světě?

Co se stalo:

Apple je už nějakou dobu nejhodnotnější firmou světa. Největší podíl na tom bezpochyby stále mají mobilní telefony a počítače, které firma vyrábí, vliv ale mají i další produkty. Jedním z nich je nabídka finančních služeb, které Apple nabízí. Už v roce 2014 firma představila Apple Pay a od té doby přidala řadu dalších produktů, jako jsou dlouhodobé i krátkodobé (BNPL) úvěry, vlastní spořící účet nebo nástroje pro obchodníky k přijímání plateb kartou.

Například na spořící účet, který Apple představil v dubnu letošního roku, si lidé od té doby uložili přes 10 miliard dolarů. To i těm největším FinTechům trvalo často několik let. A tak se možná, vlastně trochu nepozorovaně, z Applu stal největší FinTech na světě.

Co to znamená:

Díky neustálému vývoji se služba Apple Pay dostala na přední místo ve světě mobilních plateb a vytvořila si obrovskou skupinu uživatelů. Podle společnosti Loup Ventures si Apple Pay na svých zařízeních nastavilo až 51 % všech uživatelů iPhonů. Se zhruba 1,46 miliardami aktivních uživatelů iPhonů po celém světě, to může být až 700 milionů uživatelů Apple Pay po celém světě.

Analytik společnosti Deepwater Consulting Gene Munster poukazuje na to, jak Apple funguje, a věští mu zářnou budoucnost. Podle něj za deset let budeme o Applu uvažovat ve stejném duchu jako o amerických bankách Citi, JPMorgan a Wells Fargo.

Další FinTech zprávy:

Americké banky dostaly pokuty za využívání WhatsAppu. Americké orgány dohledu nad finančním trhem obvinily skupinu Wall Street firem – včetně třeba BNP Paribas nebo Wells Fargo – z „rozsáhlých a dlouhodobých“ nedostatků při udržování a uchovávání elektronické komunikace. Jejich obchodníci a makléři totiž využívali WhatsApp ale i další podobné služby k projednávání investičních podmínek, plánování schůzek s klienty a dalších obchodních záležitostí.

PayPal spouští vlastní stablecoin. Společnost uvedla na trh stablecoin denominovaný v amerických dolarech, který je určen pro digitální platby a Web3. Zároveň by měl být kompatibilní s nejrozšířenějšími burzami a kryptoměnovými peněženkami.

Revolut pozastavuje kryptoměnové služby v USA. Američtí zákazníci nebudou moci od 2. září nakupovat kryptoměny prostřednictvím aplikace původně britského FinTechu. Prodej a držení kryptoměn budou zakázány od 3. října.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme