Search
Close this search box.

FinTech review – Banka financující vědecký výzkum a další FinTech novinky

fintech-review-06-09-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Neobanka, která se věnuje vědeckému výzkumu

Co se stalo:

Banka Science Card chce svým zákazníkům nabízet běžný účet s možností přispívat na peer-reviewed vědecký výzkum. Banka si klade za cíl vytvořit infrastrukturu pro financování výzkumných projektů. Prostřednictvím spolupráce s britskými univerzitami tak chce systematicky podporovat vědu v oblastech jako jsou změna klimatu, zdravotní péče a vzdělávání.

Co to znamená:

Klienti Science Card si budou moci nastavit službu, která každou platbu zaokrouhlí na vyšší částku, přičemž daný cenový rozdíl banka pošle na vybrané výzkumné projekty. Banka tak chce vyřešit problém podfinancování vědy a přiblížit finanční svět se světem vědy a výzkumu.

Další FinTech zprávy

Lidé ve Velké Británii mají nízkou finanční gramotnost. Alespoň to tvrdí nejnovější studie. Průzkum také ukázal, že Britové získávají informace o osobních financích nejčastěji od svých bank (29 %), zaujme ale, že příslušníci Generace-Z získávají informace nejčastěji z TikToku (26 %). Podobný průzkum provádíme i v Česku v rámci našeho Indexu investiční gramotnosti.

Česká spořitelna integruje první FinTech do svého bankovnictví. Wflow.com umí mimo jiné automaticky zaúčtovat i archivovat doklady, pomáhá je víceúrovňově schvalovat, vytěžovat data nebo elektronicky dokumenty podepisovat. Česká spořitelna nyní oznámila, že řešení integruje do své aplikace pro mobilní bankovnictví.

Richard Watzke odchází z Xixoio. Zakladatel a ředitel firmy z vedení odchází půl roku po policejní razii, která ve firmě proběhla. Kriminalisté podezírají Watzkeho z podvodu a praní špinavých peněz. Nyní Xixoio tvrdí, že získala od blíže neurčeného investora přechodné financování. Zároveň firma podle svého vlastního sdělení údajně jedná s blíže neurčeným strategickým investorem ze zahraničí.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Fintech review – Růst bitcoinu a Muskův dar

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne. Náladu kryptospekulantů drží nahoře čínský stranický