Search
Close this search box.

FinTech review – Blíží se biometrické platby a další FinTech novinky

fintech-review-03-24-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Banka JP Morgan bude testovat biometrické platby

Co se stalo:

JP Morgan se chystá ve spolupráci s maloobchodníky v USA vyzkoušet biometrické platby, které zákazníkům umožní nakupovat pomocí skenování dlaně nebo obličeje. První pilotní projekty budou probíhat v kamenných obchodech v USA. Mohly by také zahrnovat květnovou Velkou cenu Formule 1 v Miami. Další rozšíření by mohlo následovat v příštím roce.

Co to znamená:

Při biometrických platbách zákazníci nevyužívají třeba chytrý telefon ale pouze své tělo. Takové placení má být soukromé, bezpečné, rychlé a jednoduché.

Podle společnosti Goode Intelligence se očekává, že do roku 2026 dosáhne celosvětový objem biometrických plateb 5,8 bilionu dolarů a tři miliardy uživatelů. Dříve tento týden oznámil gigant rychlého občerstvení Panera Bread, že ve spolupráci s firmou Amazon zavádí pilotní technologii placení pomocí dlaně.

Další FinTech zprávy

Celebrity v USA zaplatí pokutu za propagaci kryptoměn. Americká komise pro cenné papíry a burzy obvinila osm celebrit – včetně herečky Lindsay Lohanové a youtubera Jakea Paula – z nelegální propagace tokenů a kryptoaktiv. Při propagaci totiž neuvedli, že za reklamu dostali zaplaceno. Celebrity se dohodly na zaplacení pokuty aniž by přiznaly vinu.

Jedinou zárukou u kryptoměn je jejich rizikovost. Takovou větu budou muset obsahovat reklamy na kryptoměny v Belgii. Nová pravidla vstoupí v platnost za necelé dva měsíce poté, co tamní regulátor získal pravomoc dohlížet na reklamní kampaně na kryptoměny.

Mezinárodní okamžité platby budeme posílat s pomocí mobilních telefonů. Věří tomu centrální banky v Itálii, Malajsii a Singapuru. Nyní se pochlubily úspěšnými testy mezinárodních okamžitých plateb. K poslání peněz už nebude potřeba znát číslo bankovního účtu, místo toho si vystačíte s telefoním číslem přijemce platby.

Jak na vlastní finance pomocí FinTechů? To se dozvíte na přednášce už příští pondělí 27. března v 17:30. V prostorech v Galerie Harfa v Praze se tak budete moci dozvědět jak používat moderní technologie a aplikace ke správě financí a jak se vyhnout nejčastějším chybám. Vstup je zdarma a obdivovat můžete i vystavené umělecké předměty ze sbírky Portu Gallery včetně třeba Porsche 356 B 1600 Super.

 

 

 

 

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jakou cenu pro vás má Facebook?

Díky masovému rozšíření internetu máme k dispozici nepřeberné množství služeb, které si za zefektivnění či