FinTech review – Blíží se biometrické platby a další FinTech novinky

fintech-review-03-24-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Banka JP Morgan bude testovat biometrické platby

Co se stalo:

JP Morgan se chystá ve spolupráci s maloobchodníky v USA vyzkoušet biometrické platby, které zákazníkům umožní nakupovat pomocí skenování dlaně nebo obličeje. První pilotní projekty budou probíhat v kamenných obchodech v USA. Mohly by také zahrnovat květnovou Velkou cenu Formule 1 v Miami. Další rozšíření by mohlo následovat v příštím roce.

Co to znamená:

Při biometrických platbách zákazníci nevyužívají třeba chytrý telefon ale pouze své tělo. Takové placení má být soukromé, bezpečné, rychlé a jednoduché.

Podle společnosti Goode Intelligence se očekává, že do roku 2026 dosáhne celosvětový objem biometrických plateb 5,8 bilionu dolarů a tři miliardy uživatelů. Dříve tento týden oznámil gigant rychlého občerstvení Panera Bread, že ve spolupráci s firmou Amazon zavádí pilotní technologii placení pomocí dlaně.

Další FinTech zprávy

Celebrity v USA zaplatí pokutu za propagaci kryptoměn. Americká komise pro cenné papíry a burzy obvinila osm celebrit – včetně herečky Lindsay Lohanové a youtubera Jakea Paula – z nelegální propagace tokenů a kryptoaktiv. Při propagaci totiž neuvedli, že za reklamu dostali zaplaceno. Celebrity se dohodly na zaplacení pokuty aniž by přiznaly vinu.

Jedinou zárukou u kryptoměn je jejich rizikovost. Takovou větu budou muset obsahovat reklamy na kryptoměny v Belgii. Nová pravidla vstoupí v platnost za necelé dva měsíce poté, co tamní regulátor získal pravomoc dohlížet na reklamní kampaně na kryptoměny.

Mezinárodní okamžité platby budeme posílat s pomocí mobilních telefonů. Věří tomu centrální banky v Itálii, Malajsii a Singapuru. Nyní se pochlubily úspěšnými testy mezinárodních okamžitých plateb. K poslání peněz už nebude potřeba znát číslo bankovního účtu, místo toho si vystačíte s telefoním číslem přijemce platby.

Jak na vlastní finance pomocí FinTechů? To se dozvíte na přednášce už příští pondělí 27. března v 17:30. V prostorech v Galerie Harfa v Praze se tak budete moci dozvědět jak používat moderní technologie a aplikace ke správě financí a jak se vyhnout nejčastějším chybám. Vstup je zdarma a obdivovat můžete i vystavené umělecké předměty ze sbírky Portu Gallery včetně třeba Porsche 356 B 1600 Super.

 

 

 

 

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

peníze

Co s penězi navíc?

Čas od času se vám na účtu objeví neobvyklý příjem. Vrácení záloh, třináctá výplata nebo

Investice do whisky

Skotská whisky na vzestupu

Whisky je tou nejvíc prosperující alternativní investicí roku 2019. Za pouhých 12 měsíců se její celková hodnota zvedla

Co je akcie?

Asi každý někdy v životě slyšel pojem akcie. A velká část z vás bude mít ponětí, o co se jedná.