Search
Close this search box.

FinTech review – ChatGPT analyzuje projevy Fedu a další FinTech novinky

fintech-review-04-28-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

JPMorgan používá ChatGPT k analýze projevů Fedu

Co se stalo:

JPMorgan vytvořila model založený na ChatGPT, který analyzuje prohlášení a projevy americké centrální banky (Fedu). Cílem je odhalit potenciální obchodní signály. Model prozkoumal projevy Fedu za posledních 25 let a ohodnotil je podle toho, jak moc byly dané projevy „jestřábí“ nebo „holubičí“.

Ekonomové společnosti JPMorgan pak výsledky porovnali s výkonností investičních aktiv. Díky tomu zjistili, že umělá inteligence by mohla potenciálně pomoci při předpovídání změn politiky a být užitečná pro obchodování a trading.

Co to znamená:

Banka uvádí, že předběžné výsledky jsou velmi povzbudivé a že využití modelu již bylo rozšířeno na Evropskou centrální banku a centrální banku Velké Británie. Další centrální banky mají brzy následovat.

Podle šéfa JPMorgan Chase Jamieho Dimona banka pracuje na více než 300 případech využití umělé inteligence. Zajímavé je, že ta stejná JPMorgan v únoru svým zaměstnancům využívání ChatGPT omezila.

Další FinTech zprávy

Raiffeisenlandesbank bude nabízet kryptoinvestice. V prohlášení, které vydala kryptoměnová směnárna Bitpanda a vídeňské zastoupení Raiffeisen Bank, se uvádí, že firmy spolupracují na nabídce kryptoměn pro zákazníky této banky.

Švédská společnost BankID zavádí digitální průkaz totožnosti. Aplikace sice nenahradí tradiční průkazy totožnosti pro cestování a styk s úřady, ale lze ji použít pro ověření věku při nákupu alkoholu a při vyzvedávání zásilek na poště.

Investiční banka snížila ocenění Revolutu o polovinu. Fond Schroders Capital Global Innovation Trust v dokumentu pro regulatorní orgány snížil ohodnocení své investice do jednoho z největších FinTechů o přibližně 46 %.

 

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Co dělat při propadech na trzích?

Pokud by měl nějaký investor schopnost předpovědět všechny pohyby na akciovém trhu, ideálním investičním přístupem by pro něj