Search
Close this search box.

Fintech review – Dvojitá dávka Tesly

Fintech review - Dvojitá dávka Tesly

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Tesla příští rok spustí přepravní službu se samořídícími vozy. Zapojit se mohou přímo majitelé Modelů 3 (CzechCrunch.cz). Majitelé vozů Model 3 by si podle Elona Muska mohli vydělat až 30 tisíc dolarů ročně poskytováním svých autonomních vozů k přepravě pasažérů. Současně vyráběné automobily jsou již na autonomní řízení připraveny, stačí ho jen aktivovat softwarovou aktualizací.
  2. Uber se vrací do Bratislavy. Chtěli jsme být zpět před hokejovým MS, prohlásil jeho šéf Kebriti (E15.cz). Uber se do slovenské metropole vrací po roce díky zjednodušení podmínek pro fungování taxislužeb. Provozovatelé taxislužeb nově nemusejí například prokazovat odbornou způsobilost či finanční spolehlivost.
  3. Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne (ČeskéNoviny.cz). Snížení pokuty z 20 na 5 procent předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích. Dále by podle novely nemusel zákazník při přechodu kontaktovat svého dosavadního operátora.
  4. Manifesto se rozšiřuje na druhý břeh, k Národnímu domu na Smíchově (Forbes.cz). Newyorský architekt Martin Barry chystá druhou pobočku gastronomického konceptu mezi Újezdem a Andělem. S Manifestem na Florenci nebude sdílet kontejnerový vzhled, má jít o zelenou oázu, jejímž hlavním lákadlem bude pivo.
  5. Nejdřív Žižkov, poté Cukrák. Vypínání televizního vysílání se blíží, lidé si připlatí (Aktuálně.cz). Vypínat vysílání DVB-T začnou zmíněné dva vysílače v listopadu. Přechod na standard DVB-T2 by měl být dokončen do roku 2020.
  6. Zisk Microsoftu stoupl díky cloudu skoro o pětinu. Hodnota firmy se tak blíží k magické hranici bilionu dolarů (iHNED.cz). Zisk překonal odhad analytiků díky cloudové službě Azure a softwaru Office. Akcie Microsoftu od začátku roku zaznamenaly přibližně 23% nárůst.
  7. Vědci přišli na to, jak účinně recyklovat baterie elektromobilů (ČT24.cz). Nová metoda recyklace li-ion baterií je bezpečnější a energeticky méně náročná. Stejní vědci pokračují ve výzkumu, aby mohli podobně efektivně recyklovat i další typy baterií.
  8. Mnohem více, než se očekávalo. Tesla vykázala ztrátu 16,2 miliardy korun (iRozhlas.cz). Tesla podruhé, tentokrát s méně veselou zprávou. Kromě vysoké ztráty firma uvedla, že možná bude potřebovat zvýšit kapitál. Ještě minulé čtvrtletí byla automobilka v zisku, ke kterému se chce vrátit v druhém půlroce.
  9. Zisk Amazonu v prvním čtvrtletí byl rekordní (E15.cz). Zato Amazonu se první čtvrtletí vydařilo o něco lépe. Meziročně zvýšil zisk o 125 procent na 3,56 miliardy dolarů (82,2 miliardy korun). Akcie firmy přidaly od začátku roku asi 27 procent a tržní hodnota Amazonu se vyšplhala na 936 miliard dolarů, jde tak o další společnost, která může v blízké době atakovat hranici jednoho bilionu.
  10. Zásilkovna jde proti České poště. Poslání balíku obstará mobilní aplikace, zákazník ho pak jen odevzdá na pobočce (CzechCrunch.cz). Zásilkovna od roku 2010 nabízí rozvážení objednávek z e-shopů do svých poboček. Nově je možné z jednotlivých Zásilkoven balíky i odesílat, všechno jde zařídit přes mobilní aplikaci.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

inflation rate

Dvouciferná inflace

Český statistický úřad dnes vydal údaje o meziroční inflaci za měsíc prosinec a podle očekávání

EURUSD

Parita eura a dolaru

Minulý týden (14.7.) se stalo něco, co jsme už 20 let neviděli. Hodnota dvou nejpoužívanějších