Fintech review – Elektrická letadla, Nordea, Allianz

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Letošní růst české ekonomiky odhaduje Česká bankovní asociace na 3,3 procenta. Nejvýznamněji se na růstu bude podílet domácí poptávka a v dalších letech bude hospodářství záviset na zvyšování produktivity.
  2. “Je úplně jasné, že nastane korekce trhů”, tvrdí CEO Allianz Oliver Bate. Při svém projevu v Davosu sice zmínil stále se zlepšující stav světové ekonomiky, ale varoval před několika hlavními problémy.
  3. Elektromobily Norsku nestačí, společnost Avinor plánuje nasadit elektrická letadla na všechny krátké lety. Ta by měla do roku 2040 nahradit všechna letadla se spalovacím motorem na kratších linkách.
  4. Rok 2017 byl historicky nejlepším rokem pro český automobilový průmysl. Loni se u nás poprvé vyrobilo více vyrobilo více než 1,4 milionů automobilů. Na tento rok analytici předpokládají zpomalení růstu produkce nových automobilů i samostatných prodejů.
  5. Největší skandinávská banka Nordea zakázala svým zaměstnancům investovat nebo obchodovat s kryptoměnami. Hlavním důvodem je snaha ochránit je od toho, aby se stali součástí nelegálních a neetických aktivit. Jedná se pravděpodobně o nejrazantnější opatření ze strany bank.
  6. Do investiční skupiny Miton nastupuje nový venture partner Pavel Vopařil. Ten v roce 2017 zprostředkoval prodej Slevomatu a v Mitonu bude mít na starosti rozvoj lazebnické aplikace Lavito a designového a nábytkového e-shopu Bonami.
  7. Společnost Hardwario stojící za hardwarovou stavebnicí BigClown rozjíždí crowndfundingovou kampaň na serveru Indiegogo, díky které chce získat peníze na expanzi do zahraničí. Stavebnice se skládá z řady modulů, které lze různě kombinovat a vytvářet například různé senzory pro internet věcí a další výtvory.
  8. Amazon spustil první obchod bez pokladen. Obchod AmazonGo funguje na systému kamer a senzorů, které vyhodnocují, jaký zákazník si bere jaké zboží. Cena zboží je mu následně odečtena z Amazon účtu, který načte při svém příchodu.
  9. Společnost Hardwario stojící za hardwarovou stavebnicí BigClown rozjíždí crowndfundingovou kampaň na serveru Indiegogo, díky které chce získat peníze na expanzi do zahraničí. Stavebnice se skládá z řady modulů, které lze různě kombinovat a vytvářet například různé senzory pro internet věcí a další výtvory.
  10. Apple spustí prodej nového chytrého reproduktoru Homepad, který byl představen na loňské vývojářské konferenci. Čeští zákazníci si však budou muset na tuto novinku ještě několik měsíců počkat, v první polovině února tato novinka startuje ve Spojených státech, Velké Británii nebo Německu.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

OPF WOOD & Company Realitní

Nový nemovitostní otevřený podílový fond se těší oblibě

Nový otevřený podílový fond za pouhé tři měsíce existence získal od investorů více než 123 milionů Kč. WOOD & Company Realitní – OPF svou investiční strategii zakládá na spolupráci s nemovitostním fondem WOOD & Company Real Estate SICAV a jeho top managementem.

poradci

Nejdražší rada je špatná rada

Již přes 9 let sledujeme prakticky nepřetržitý růst na americkém trhu akcií. Rok 2018 je o něco bouřlivější