Search
Close this search box.

FinTech review – Evropské FinTech firmy čeká růst a další FinTechy novinky

fintech-review-05-17

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Evropské FinTech firmy očekávají v příštím roce růst

Co se stalo:

Po několika složitých letech se do FinTechového odvětví vrací optimismus. Nejoptimističtější jsou lídři FinTechů ve Velké Británii, kde 83 % z nich očekává v příštím roce růst. Následuje Francie (80 %), Německo (77 %), Španělsko (72 %) a Itálie (66 %). Nejvíce očekávají růst zavedené FinTech firmy, tedy ty starší než 10 let (79 %). Podniky v ranější fázi jsou o něco méně sebevědomé, 55 % z těch mladších pěti let předpovídá „významný“ růst v příštích 12 měsících.

Co to znamená:

Návrat důvěry v odvětví byl doprovázen obnovením důrazu na dosažení ziskovosti, což je hlavní prioritou pro více než dvě třetiny FinTechů. Přilákání zákazníků, investorů a talentovaných zaměstnanců je považováno za tři hlavní faktory pro dosažení ziskového růstu, a to s relativní shodou napříč trhy, vyspělostí podniku a jeho velikostí. Potvrzuje se tak, že časy levných peněz a růst firmy za každou cenu byl nahrazen zaměřením na ziskový růst.

Další FinTech zprávy

Nasdaq zvýší dohled nad burzou pomocí AI. Nová funkce, která využívá generativní umělou inteligenci (GenAI), má americké technologické burze Nasdaq pomoci zvýšit kvalitu, rychlost a efektivitu vyšetřování zneužití trhu. Během testovací fáze odhadli analytici zabývající se dohledem zkrácení doby vyšetřování o 33 % i zlepšení celkových výsledků.

ECB testuje digitální peníze centrální banky. Eurosystém zahájil první ze série testů, jejichž cílem je ověřit využití technologie distribuované účetní knihy (DLT) pro vypořádání velkoobchodních transakcí v penězích centrální banky (CBDC). Do projektu je zapojeno 16 soukromých společností a 5 centrálních bank, které simulují různé testované scénáře.

Příliv Bitcoinů na kryptoburzy na desetiletém minimu. Nejnovější údaje ukazují, že denní příliv Bitcoinů na kryptoměnové burzy od historického maxima Bitcoinu ve výši 73 800 USD výrazně klesá. V dubnu a květnu 2024 byly přílivy jedny z nejnižších za posledních 10 let. Naposledy byly takto malé toky zaznamenány v době, kdy se Bitcoin obchodoval za méně než 1 000 USD za minci.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme