Search
Close this search box.

FinTech Review – Kapesné i odměny v appce – FinTech pomáhá s výchovou dětí

holka využívající aplikaci k placení

Přinášíme Vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Kapesné i odměny v appce – FinTech pomáhá s výchovou dětí

Co se stalo:

V Německu slaví finanční aplikace Bling své první úspěchy.  Jde o platformu zaměřenou speciálně na rodiny, která rodičům pomáhá s plánováním financí pro jejich děti od kapesného až po první investice.

Co to znamená:

Aplikace má vzdělávací moduly pro rodiče, nabízí dětskou platební kartu a může dětem zasílat odměny za domácí práce. Děti se v ní učí prostřednictvím modulů, nastavují si spořící kasičky pro své cíle a mohou si upravit svoji vůbec první platební kartu, pomocí které odměny využívají. FinTech aplikace se teda rozšiřují na další segment uživatelů. Usnadňují rodičům proces finančního vzdělávání svých dětí a dětem zábavným způsobem přibližují zásady správného hospodaření a investování.

Další FinTech zprávy

Technologický sektor klesá, ale vybrané fintechy dále rostou. Jihokorejská super appka Toss zvýšila v posledním investičním kole svoji hodnotu na 7 miliard dolarů. Společnost Viva Republica, která aplikaci Toss vyvíjí, začala v 2015 s jednoduchou službou převodu peněz. Od té doby se stala super aplikací pro finance přidáním dalších funkcí, jako je bankovnictví, půjčování P2P, obchodování s akciemi a investování na mobilních zařízeních, pojištění, služba hodnocení úvěrů a další. Nedávno společnost Toss spustila službu buy now pay later (BNPL).

Binance US kupuje zkrachovalé Voyager Digital. Za zhruba 1,02 miliardy dolarů si Binance kupuje aktiva zkrachovalé kryptoměnové půjčovny Voyager Digital. Nabídka „nastavuje jasnou cestu vpřed, aby byly co nejdříve odemčeny finanční prostředky zákazníků Voyageru“ a „jeho cílem je vrátit zákazníkům jejich kryptoměny v souladu se soudem schválenými výplatami a možnostmi platformy“.

Vánoce jako příležitost pro začátek s investováním? Dárkový poukaz na chytrou investici od Portu obdarovanému otevře brány do světa investování a usnadní mu začít se šetřením na jeho sny. Na Portu.cz můžete objednat poukaz v hodnotě od 500 Kč a my vám ho doručíme na váš email. Tuto částku pak může obdarovaný vložit do jakéhokoliv portfolia. Pokud účet na Portu nemá, nevadí, jeho založení trvá jenom pár minut.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jízdy snů

Klasická auta jsou sice zejména v poslední době pro mnohé alternativní možností investování finančních prostředků,

Rozhovor s investorem Pavlem

Rozhovor s investorem Pavlem

Pavel má s investováním zkušenosti již z dřívější doby, plané sliby ho ale na dlouhou

inflace-cr-kveten-2023

Inflace v ČR v srpnu klesla na 8,5 %

Inflace v srpnu měla nadále klesající trend, a to jak v České republice, tak i v dalších zemích. V Česku v srpnu klesla inflace v meziročním vyjádření na 8,5 %.