Fintech review – Kiwi, CleverFarm, a Morgan Stanley spouští robo-advisory

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Kiwi, nejúspěšnější český startup, který se zabývá prodejem letenek, bude na prodej. Předběžné nabídky přesahují 10 miliard korun.
  2. CleverFarm přichází s novou aplikací umožňující monitoring zemědělských ploch či skladů. Využívá k tomu speciální IoT senzory, díky nimž měří a vyhodnocuje relevantní údaje.
  3. Klienti největšího tržiště na těžbu Bitcoinu NiceHash přišli o všechny své Bitcoiny. I přes vysokou míru zabezpečení se tato platforma stala obětí hackerského útoku, který způsobil ztráty v hodnotě 68 milionů dolarů.
  4. Fintech se v USA dostává do oblasti hypoték. Hypotéky v USA poskytuje stále více nebankovních institucí, které si od fintechu slibují snížení nákladů.
  5. Morgan Stanley po 6 měsících pilotního režimu spustila robo-advisory platformu. Díky nízkým poplatkům spojeným s investicemi do ETF může cílit na širší okruh klientů včetně mladých lidí.
  6. Tuzemská průmyslová výroba v říjnu meziročně vzrostla o 10,5 %, naopak zahraniční obchod klesl. Za nárůstem stojí zejména výroba automobilů, elektřiny, plynu a tepla či výroba elektrických zařízení.
  7. Revolut, aplikace umožňující peer to peer směnu a posílání peněz, přichází s novou funkcí. Nyní budete mít možnost skrze aplikaci obchodovat s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami.
  8. Signals, český startup provádějící analýzu trhu s kryptoměnami, získal v úvodní nabídce (ICO), přes 12 milionů korun. Tuto sumu mu zajistil předprodej tokenů SGN, na nějž bude navazovat hlavní prodej, kde si dal Signal za cíl vybrat 2 miliony dolarů.
  9. Broadridge přichází na trh robo-advisory skrze partnerství s Wealthsimple. Wealthsimple po pouhých 3 letech existence spravuje 1 miliardu dolarů pro 50 000 klientů.
  10. Indonésie plánuje zakázat kryptoměny fintechovým firmám. Indonéská banka poukazuje na fakt, že kryptoměny by mohly být využívány při terorismu či prodeji drog.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Grafy, které se hodí znát

Grafy jsou nedílnou součástí života každého dobrého investora. Bez grafů by byl každý z nás

Vítězství v soutěži elegance

Kde se skutečně setkává forma s funkcí? Není nutné chodit daleko, unikáty najdeme i v naší bohaté automobilové

Hořicí dolar

O penězích to není

Máte 100 Kč a 2 hodiny. Jakým způsobem vyděláte co nejvíc peněz? Myslíte, že je možné peníze zdvojnásobit?