Search
Close this search box.

FinTech review – Kryptosměnárna Bittrex vyhlásila v USA bankrot a další FinTech novinky

fintech-review-05-12-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Kryptosměnárna Bittrex vyhlásila v USA bankrot

Co se stalo:

V březnu společnost Bittrex oznámila, že do konce dubna ukončí svou činnost v USA s odkazem na tamní nepříznivé regulatorní a ekonomické prostředí. Přesto Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) minulý měsíc obvinila firmu z provozování neregistrované burzy cenných papírů.

Nyní směnárna Bittrex podala návrh na vyhlášení bankrotu. Podle údajů, které burza poskytla, má více než 100 000 věřitelů a její závazky a aktiva se odhadují v rozmezí 500 milionů až 1 miliardy dolarů.

Co to znamená:

Firma se připojila k dalším krypto společnostem FTX, Celsius, Voyager a BlockFi, které za poslední rok vyhlásily bankrot. Společnost uvedla, že stále drží kryptoměny amerických zákazníků, kteří si nevybrali finanční prostředky před 30. dubnem.

Tato aktiva jsou podle firmy v bezpečí a má v úmyslu požádat konkurzní soud o omezené znovuotevření zákaznických účtů, aby mohly být kryptoměny distribuovány zpět zákazníkům.

Zajímavé je, že tento krok se netýká společnosti Bittrex Global, která bude i nadále běžně poskytovat služby zákazníkům mimo USA.

Další FinTech zprávy

Český FinTech využívá AI pro prevenci bankovních podvodů. Firma Resistant AI dokáže sledovat transakce v reálném čase, což bance umožní zůstat agilní a rychle se přizpůsobovat měnícím se předpisům a internímu hodnocení rizik. Společnost uvádí, že její technologie dokáže přijímou obrovské množství dat v reálném čase a zpracovat je během několika sekund, aby odhalila vzory a anomálie naznačující podezřelou aktivitu.

Šéf irské centrální banky nazívá krypto ponzi schématem. Guvernér Gabriel Makhlouf napsal, že zatímco banka je otevřená potenciálu „krytých tokenů“ – krypto bez krytí je velmi odlišná nabídka věc a mělo by být tvrdě regulováno.

Vyšla aktualizovaná mapa českých FinTechů. Rádi byste byli v obraze, jaké finančně technologické firmy u nás působí? Doporučujeme sledovat FinTechovou mapu, kde můžete nalézt přehled FinTechů, které mají české kořeny.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Co se na trzích nikdy nezmění

Letošní vývoj na akciových trzích střídmí komentátoři označují za mimořádně volatilní a překvapivý. Ti odvážnější

Makléř – 9. díl: Propouštění

Ondru překvapila skvělá organizace propouštění. Fungovalo tak, jako všechno ostatní v Gold & Company – efektivně, chladně a