Search
Close this search box.

FinTech review – Generace Z a mileniálové dávají přednost kryptoměnám před akciemi a další FinTechy novinky

fintech-review-04-19-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Generace Z a mileniálové dávají přednost kryptoměnám před akciemi

Co se stalo:

Nový průzkum ukazuje, že mladí Američané častěji vlastní kryptoměny než akcie. To signalizuje posun v přístupu k financím a investicím oproti starším generacím. Studie ukázala, že 20 % příslušníků generace Z (18-26 let) a 22 % mileniálů (27-42 let) ve srovnání se svými staršími kolegy mnohem častěji investuje do alternativních aktiv, jako jsou kryptoměny a NFT.

Co to znamená:

Už některé dřívější studie naznačily, že generace Z a mileniálové mají ze všech skupin obyvatel nejvyšší míru adopce kryptoměn. Tyto průzkumy ukazují, jak mladší generace diverzifikují svá investiční portfolia mimo nemovitosti a tradiční kapitálové trhy a ve velké míře se přiklánějí ke kryptoměnám.

Další FinTech zprávy

Valuace Revolutu vzrostla o 45 %. Společnost Schroder zvýšila ohodnocení svého podílu ve firmě Revolut o 45 %. Tato změna znamená, že hodnota Revolutu se zvedla z loňských 17,7 miliard USD na 25,7 miliardy USD. Tento krok naznačuje, že se znovu zvyšuje zájem o investice do FinTechů. Hodnota Revolutu je však stále nižší než k 31. prosinci 2021, kdy byla firma oceněna na 33 miliard USD.

Vláda Spojených států je jedním z největších držitelů kryptoměn. Pomocí nového nástroje je možné v reálném čase sledovat kryptoměny, které drží jednotlivé vlády. Podle těchto dat je vláda USA největším bitcoinovou velrybou mezi globálními státy, když drží přes 200 tisíc Bitcoinů. Vláda Spojeného království, která se umístila na druhém místě, drží přes 61 tisíc BTC, třetí místo zaujímá německá vláda s téměř 50 tisíci BTC. Salvadorská vláda – první země, která v září 2021 uzákonila Bitcoin jako zákonné platidlo – drží výrazně méně BTC než ostatní země, podle dat necelých 6 tisíc.

AI bude mít zásadní význam pro finanční sektor. Generativní umělá inteligence vzala finanční služby útokem a banky a FinTechy by ji měly začít brát vážně a reagovat. Využití generativní AI v bankovnictví ke sběru a interpretaci finančních dat ve velkém měřítku umožní manažerům bank činit kvalifikovaná rozhodnutí, nabízet personalizované služby, odhalovat podvody a podezřelé transakce, vyhodnocovat rizika a provádět řadu dalších důležitých úkolů.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

cryptonight

#16 – První prohra SEC?

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události ze světa kryptoměn