Search
Close this search box.

FinTech review – Malware v mobilním bankovnictví vzrostl o 32 % a další FinTechy novinky

fintech-review-10-05-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Malware v mobilním bankovnictví vzrostl o 32 %

Co se stalo:

V předchozích 12 měsících došlo k výraznému nárůstu počtu uživatelů, kteří se setkali s trojskými koni v mobilním bankovnictví. Počet útoků na uživatele systému Android vzrostl oproti roku 2022 o 32 %. Počet uživatelů zasažených malwarem na počítačích se naproti tomu v roce 2023 snížil o 11 %.

Co to znamená:

Spotřebitelé byli i nadále hlavním cílem útoků, konkrétně 61,2 % totiž mířilo na ně. Významnou hrozbou zůstal finanční phishing, který představoval 27,32 % všech phishingových útoků na firemní uživatele a 30,68 % na běžné spotřebitele. Jako hlavní lákadlo byly označeny podvody vydávající se za e-shopy, na které připadlo 41,65 % pokusů o finanční phishing. Zpráva rovněž upozornila na 16% meziroční nárůst phishingu v oblasti kryptoměn, kdy v roce 2023 bylo odhaleno 5,84 milionu útoků oproti 5,04 milionu v roce 2022.

Další FinTech zprávy

Další pokuta pro Binance. Kanada udělila společnosti Binance pokutu ve výši 6 milionů kanadských dolarů za porušování zákona proti praní špinavých peněz (AML). Firma se v Kanadě nezaregistrovala jako zahraniční peněžní služba. Společnost také v tisícovkách případů nenahlásila velké transakce s virtuálními měnami v hodnotě 10 000 kanadských dolarů a vyšší. Pokutu Binance musí zaplatit i přesto, že už před rokem kanadský trh opustila s odkazem na tamní regulační prostředí.

Vodafone chce integrovat kryptopeněženky do SIM karet. Poskytovatel telekomunikačních služeb se sídlem ve Spojeném království operující i v Česku, doufá, že přinese technologii blockchain uživatelům chytrých telefonů tím, že integruje kryptoměnové peněženky s kartami SIM.

Největší česko-slovenská FinTech konference se blíží. Třetí ročník konference FinTech Roadmap přinese opět spoustu užitečných informací pro zakladatele, C-level a zaměstnance FinTechů i další stakeholdery ve FinTechové oblasti. Na konferenci s přednáškou Trendy v designu investičních platforem vystoupí i Martin Luňáček z Portu.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Portu vs. Podílové fondy

Podílové fondy se stávají čím dál tím populárnější investiční variantou mezi veřejností, a v tomto článku si probereme,