Search
Close this search box.

FinTech review – Mastercard spouští řešení pro kontrolu předplatných a další FinTech novinky

fintech-review-07-21-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Mastercard spouští řešení pro kontrolu předplatných

Co se stalo:

Společnost Mastercard vytvořila ve spolupráci se společností Subaio nový produkt, který spotřebitelům umožní odhlásit se z nechtěných služeb. Toto řešení poskytne lidem přehled o jejich předplatných a opakovaných platbách v jejich digitálním bankovnictví. Spotřebitelé tak budou moci určité předplatné zrušit přes své internetové nebo mobilní bankovnictví.

Co to znamená:

Takzvaná ekonomika předplatného (subscription economy) je populárnější než kdy dříve. Společnosti čím dál častěji sahájí po obchodním modelu, ve kterém spotřebitel neplatí za produkt, ale za předplatné.

Jen ve Spojených státech mají spotřebitelé v průměru 12 předplatných. Ekonomika předplatného je na vzestupu a očekává se, že do roku 2025 dosáhne 1,5 bilionu dolarů. Nárůst těchto typů transakcí však znamená, že pro spotřebitele je stále náročnější četné a stále se opakující platby sledovat. A ještě těžší je se z nich odhlásit.

Řešení společnosti Mastercard je nyní k dispozici bankám v Severní Americe a Evropě. Prostřednictvím API rozhraní mohou finanční instituce svým zákazníkům poskytnout kontrolu nad předplatným a také možnost zobrazit digitální účtenky a podrobnosti o obchodníkovi – a zjednodušit tak spotřebitelům jejich digitální finanční život.

Další FinTech zprávy:

FinTechy požadují ukončení skrytých bankovních poplatků v mezinárodních platbách. Patnáct největších londýnských FinTech společností, včetně třeba Wise, Revolut a Monzo, se spojilo, aby požadovalo urychlené přezkoumání legislativy týkající se skrytých bankovních poplatků za mezinárodní platby.

Fed spouští systém pro okamžité platby. FedNow navazuje na několikaletý vývoj a americká centrální banka si od něj slibuje okamžitý přístup zaměstnanců k výplatám, možnost platby účtů na poslední chvíli nebo zasílání vládních plateb jednotlivcům. K využití se zatím přihlásilo 35 institucí včetně JPMorgan Chase a Wells Fargo, dvou ze čtyř největších bank v USA.

AirBank představí nový způsob placení. Řešení má být kombinací platby mobilem a okamžité platby. Služba má být být levnější hlavně pro obchodníky. Pokud totiž spotřebitel zaplatí klasicky kartou, obchodník musí většinou platit vysoké poplatky.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme