Search
Close this search box.

FinTech review – Nejmocnější muž Wall Street mění názor na Bitcoin a další FinTech novinky

wall-street-btc-etf

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Nejmocnější muž Wall Street mění názor na Bitcoin a žádá o spotové ETF

Co se stalo:

Larry Fink, CEO investiční korporace BlackRock a historický odpůrce Bitcoinu, v televizním pořadu Fox Business přirovnal přínos digitalizace aktiv a cenných papírů k revoluci, kterou do světa investování přinesly ETF. Za nositele této inovace označil Bitcoin a řekl, že predstavuje alternativu k investování do zlata a v mnoha zemích ho využívají jako zajištění proti inflaci.

Co to znamená:

BlackRock pro své klienty spravuje 9 bilionů dolarů (HDP Japonska, 3. největší ekonomiky světa, je pro srovnání 5 bilionů dolarů) a 16. června podal žádost o registraci spotového bitcoinového ETF. Larry Fink v minulosti označoval Bitcoin jako „index praní špinavých peněz“, ale se žádostí o vlastní bitcoinové ETF změnil názor. Jde podle něho o mezinárodní aktivum, které není vázáno na žádnou měnu a představuje zajímavou investiční příležitost.

Podle jeho slov chce BlackRock demokratizovat a zlevnit přístup ke kryptoměnám. Všechny dosavadní žádosti o spotové bitcoinové ETF zatím SEC (Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států) zamítla, teď ale žádost podal největší správce aktiv na světě. Ze všech 576 žádostí, které BlackRock v minulosti podal byla zamítnuta pouze jedna. Komise pro kontrolu cenných papírů by se k žádosti měla vyjádřit nejpozději do 2. září. V případě schválení spotového bitcoinového ETF by mohlo dojít k významnému přílivu kapitálu, který by cenu Bitcoinu mohl výrazně ovlivnit.

Další FinTech zprávy

Společnost Meta představila svoji novou aplikaci – Threads. CEO společnosti Mark Zuckerberg tak vykročil vstříc dalšímu souboji proti Elonu Muskovi. Na jeden souboj v MMA se již proti sobě připravují. Aplikace Threads by měla konkurovat Twitteru, zatím u nás ale není ke stažení. Problémem by také mohlo být množství informací, ke kterým si aplikace žádá přístup.

1,3 miliardy dolarů od technologických špiček. Tuto investici získala firma, která oslavila teprve rok své existence. Inflection AI ale získala důvěru Microsoftu, Nvidie, bývalého šéfa Googlu a také Billa Gatese. Pozornost si získal jejich chatbot PI (personal inteligence).

20 let a zhodnocení 20 000 % – to je Tesla. V roce 2010 se poprvé ukázaly akcie společnosti Tesla na burze. Za tu dobu stihla postavit šest továren, vyrobit přes tři miliony elektromobilů a učinit Elona Muska nejbohatším mužem světa. Investorům k dvacátému výročí svého založení nadělila zhodnocení dvacet tisíc procent. Loni dosáhla zisku ve výši 12,6 miliardy dolarů.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

eSport a gamming

Strategie: eSports a gaming

Málokterý sektor budí tolik vášní jako ten herní. Oblast donedávna vnímaná jako okrajová zábava puberťáků

Psychika tvoří 80 % úspěchu

Se stresem se v běžném životě potýkáme každý den, ať už jde o vypjaté dopravní situace, absurdní hádky,

Vínová Alfa vítězem soutěže Automobilové klenoty

V sobotu 27. 4. 2024 se v areálu resortu Golf Galerie Hostivař konal již čtvrtý ročník oblíbené soutěže elegance zvaný Automobilové klenoty. Při noblesní příležitosti jsme představili naši Alfu Romeo 1900C Pininfarina Coupé a získali první cenu v kategorii poválečných automobilů.

Makléř – 18.díl: Nové pořádky

Arnold Gold se přepočítal. Projekt Energon skončil neslavně, němečtí akcionáři machinace s akciemi odhalili, Golda vyhodili a firmu zachránili.