Search
Close this search box.

Fintech review – Placení kryptoměnami a digitalizace zdravotnictví

Přinášíme vám osm velikonočních zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. České banky už si na Huawei bez Googlu zvykly. Do AppGallery přibývají jejich aplikace (MobilMania.cz). Na telefony Huawei s ekosystémem Huawei Mobile Services už vydalo mobilní aplikace šest bank. Chybí možnost placení mobilem, alternativu Google Pay zatím Huawei nenabízí.
  2. Raiffeisenbank nabídne výběry ze všech bankomatů na světě bez poplatků (Měšec.cz). Raiffka minulý rok uvedla na trh základní Chytrý účet, který nabídl vedení zdarma a bezplatné výběry z bankomatů v Česku. Od dubna jsou zdarma výběry v celém světě.
  3. PayPal spouští možnost platby kryptoměnami. Zatím jen pro Američany (Lupa.cz). Uživatelé, kteří si na PayPal nahrají kryptoměny, je budou díky službě Checkout with Crypto moct bez poplatku převést na fiat měny. Během několika měsíců budou platby kryptoměnami dostupné v 29 milionech e-shopů, zřejmě však zatím pouze pro klienty ze Spojených států.
  4. Mall Group zvažuje vstup na burzu. Je to jedna z možností, tvrdí zdroj (E15.cz). PPF, EC Investments a Rockaway, současní investoři v Mall Group, zvažují prodej části svých podílů ve formě IPO. Pod firmu Mall Group spadá kromě velkých českých e-shopů například i platební platforma Mall Pay.
  5. Na investiční platformě Bondster už bylo proinvestovaných téměř 1,5 miliardy korun. Nově ji vede Pavel Klema (CzechCrunch.cz). Bondster by se dal označit za dvojku na trhu investičních půjček, narozdíl od prvního Zonky ale nabízí půjčky i firmám. Pavel Klema má společnost dostat mezi tři největší v Evropě a do roku 2022 dosáhnout zisku.
  6. Sberbank vyměnila bankomaty za vkladomaty (Peníze.cz). Všechny bankomaty Sberbank nově umožňují vklady hotovosti. Funkce vkládání korunových bankovek mohou využít klienti Sberbank s platební kartou.
  7. Ordinací v mobilu přibývá. Pandemie postrčila zdravotnictví k digitalizaci (iDnes.cz). Do digitalizace zdravotnictví se pustil například portál Ulékaře.cz chirurga Tomáše Šebka. Ten doposud hlavně zprostředkovával komunikaci mezi pacienty a lékaři, nyní o uživatelích shromažďuje více dat a doporučuje jim vhodné programy. Komunikaci s lékaři usnadňují třeba aplikace Doktor do kapsy nebo platforma Medevio.
  8. Stručně o akciovém býčím trendu a jeho (ne)správném chápání (InvestičníWeb.cz). Trhy a jejich pochopení jsou pro někoho marná snaha, pro někoho práce na celý život, pro jiné zábava a pro další spekulace, nejlépe s půjčenými penězi. Jak je to s rok trvajícím býčím trendem?

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investováním si plníme sny

Proč začít investovat?

Pracovat zdarma, odmítnout hezkou večeři a zříct se letní dovolené. Děláme to rádi, nebo si ani neuvědomujeme, že

Jízdy snů

Klasická auta jsou sice zejména v poslední době pro mnohé alternativní možností investování finančních prostředků, ovšem jejich primárním