Search
Close this search box.

FinTech review – Počet podvodů s kryptoměnami vzrostl o 53 % a další FinTechy novinky

fintech-review-03-15-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Investiční podvody související s kryptoměnami vzrostly o 53 %

Co se stalo:

Ztráty způsobené investičními podvody zahrnující kryptoměny vzrostly v USA z 2,57 miliardy USD v roce 2022 na přibližně 3,94 miliardy USD v roce 2023, což představuje 53% nárůst. Celková ztráta ze všech investičních podvodů v roce 2023 přitom činila 4,57 miliardy USD. To znamená, že 3,94 miliardy dolarů ztracených v důsledku podvodů souvisejících s kryptoměnami tvořilo přibližně 86 % všech ztrát z investičních podvodů v zemi.

Co to znamená:

Jedním z nejčastějších kryptoměnových podvodů, kterého se lidé stávají obětí, jsou milostné podvody. V takovém případě zločinec přijme falešnou online identitu, aby si získal náklonnost a důvěru oběti. Následně pomocí vymyšleného příběhu přesvědčí oběť, aby pachateli poslala kryptoměny. Nárůst počtu lidí, kteří se stanou obětí těchto podvodů, se přitom netýká pouze USA, ale i dalších zemí po celém světě.

Další FinTech zprávy

Klarna dostala pokutu 17 milionů Kč. Původem švédská firma pokutu dostala za porušení obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR). Soud v prohlášení uvedl, že společnost neposkytla klientům dostatečné informace o tom, jak bude uchovávat jejich osobní údaje, a dodal, že tyto informace byly nejasné nebo obtížně přístupné.

Španělsko zakázalo fungování firmy Worldcoin. Firma Worldcoin rozdává tokeny lidem „jen za to, že jsou jedinečnou osobností“. Aby lidé prokázali svou jedinečnost a získali token, musí si nechat naskenovat sítnici. Španělský úřad teď Worldcoinu až na tři měsíce zakázal fungování, protože podle něj obchází zákony Evropské unie.

Švédská centrální banka chce chránit hotovost. Přestože využívání hotovosti ve Švédsku vytrvale klesá, je podle guvernéra tamní centrální banky nutné přijmout právní předpisy, které zajistí, aby lidé mohli platit bankovkami a mincemi.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investování jednoduše: #2 Proč začít investovat?

Investování se stále více dostává do popředí. Není divu, stává se totiž stále dostupnějším pro běžné lidi. Význam investování ještě více podtrhla inflace, která ukázala, co se stane s našimi penězi, pokud si jich nebudeme vážit.