Search
Close this search box.

FinTech review – Pojištění duševního zdraví pro investory a další fintech novinky

Pojisteni dusevniho zdravi

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

„SNACK Self Care Pack“ nabízí pojištění duševního zdraví

Co se stalo:

Singapurská společnost Income začala prostřednictvím mobilní aplikace SNACK nabízet pojištění duševního zdraví za 9,90 singapurských dolarů měsíčně (165 Kč). Prostřednictvím SNACK Self Care Packu si uživatel může pojistit krytí návštěvy psychiatra až do výše 200 singapurských dolarů měsíčně – např. při útratě 400 klient zaplatí pouze 200. Pro návštěvu psychoterapeuta je toto krytí dokonce ve výši 500. Zdaleka ale nejde jenom o duševní zdraví. S aplikací můžete také investovat, nebo využít slevy a a cashback u partnerů v oblasti zdravého životního stylu, sportu apod. 

Co to znamená:

Zaměření na specifickou službu v oblasti stále častěji vyhledávané psychiatrické pomoci není jediným oblišujícícm znakem tohoto projektu. Dosud bylo běžné, aby e-shopy a prodejci rozšiřovali své působení také do oblasti financí nebo platebních možností. V případě aplikace SNACK, která je zaměřená na oblast zdraví a pojišťovnictví, je ale rozšíření do sektoru investic, slev, cashbacku a partnerství opačným procesem. Zdá se, že nástup „superaplikací“ se bude v blízké budoucnosti jenom zrychlovat.

Další FinTech zprávy

Upevňujeme svou pozici nejlepšího fintechu v České republice! Po triumfu ve Zlaté koruně jsme se stali také Fintechem roku 2023 v soutěži Mastercard Banka roku. 🥳 Letos se tak jedná už o páté ocenění skvělé práce všech kolegů v Portu týmu. 🏆 Děkujeme i všem našim investorům za podporu, bez vás by to nešlo!

Changpeng Zhao (CZ) přiznává vinu a odstupuje. Největší kryptoměnová burza na světě po několikaletém vyšetřování přiznala, že porušila americká pravidla proti praní špinavých peněz. Binance zaplatí pokutu 4,3 miliardy dolarů a sám Changpeng Zhao, generální ředitel této burzy, zaplatí dalších 50 milionů dolarů. Podle soudního spisu společnost umožnila nejméně 1,1 milionu transakcí v hodnotě více než 898 milionů dolarů, do nichž byli zapojeni zákazníci v Íránu.

„Study Now, Pay Later“. EduFi spouští vůbec první platformu digitálních studentských půjček – a to v Pákistánu. Podle nedávné zprávy UNESCO utratí rodiny v Pákistánu 57 % svých příjmů na vzdělání dětí, ročně jde až o 14 miliard dolarů. EduFi ​​oznámila, že pro svou platformu získala 6,1 milionu dolarů.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme