Search
Close this search box.

Fintech Review – Revolut v češtině a Bolt

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Česká Wikipedie na den uzavřela své brány. Encyklopedisté upozorňují na spornou směrnici EU (iRozhlas.cz). Česká Wikipedie byla ve čtvrtek vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli.
  2. Nebanka Revolut je konečně v češtině a reaguje na brexit (Cnews.cz). Revolut necelý rok po vstupu na český trh přichází s první lokalizací svého prostředí. Kromě toho Revolut žádá (nejen české) uživatele o opětovné ověření účtu pomocí dokladů identity. Důvodem je nová evropská licence, kterou si Revolut vyřídil kvůli případnému brexitu.
  3. Má Google Stadia šanci otřást herním průmyslem (Tiscali.cz)? Google v rámci prezentace předvedl ukázku nové herní platformy s názvem Google Stadia.   Spustit Stadia přitom lze extrémně jednoduše přímo z platformy YouTube po kliknutí na tlačítko Play Now. Do pěti sekund nato se ocitnete ve hře, aniž byste museli cokoliv stahovat či instalovat. Je na trhu pro novou službu místo?
  4. Instagram zavádí Checkout, možnost zaplatit za nákup zboží přímo v aplikaci (Lupa.cz). Komunikační síť Instagram umožní svým americkým uživatelům prostřednictvím nové aplikace přímý nákup vystavovaného zboží. Aby mohl nabídnout službu, která umožní přímý nákup zboží bez přesměrování na stránky prodejce, spojil se Instagram s více než dvaceti značkami.
  5. Nový formát prodejny se líbil. IKEA přesto v centru Prahy skončí (Deník.cz). Nábytkářský řetězec IKEA na konci srpna zhruba po roce zavře svůj malý obchod IKEA Point, který loni na podzim otevřela v centru Prahy na Václavském náměstí. Od loňského září jím denně procházelo okolo tisícovky návštěvníků.
  6. Inzerát jen pro mladé muže neprojde. Facebook zruší diskriminující cílení (Technet.cz). Facebook po několika letech skandálů, které v USA vznikaly kvůli údajně diskriminačnímu cílení reklam, mění pravidla svého reklamního systému. Po dohodě s Americkým svazem pro občanské svobody zavádí omezení reklamního cílení.
  7. V Česku a na Slovensku náhle končí prodejní aplikace Letgo. Fungovat bude jen do konce března (Czechcrunch.cz). Webová služba Letgo, která zprostředkovává prodej a nákup zboží, ukončí na konci března svoji činnost v Česku a několika dalších zemích střední a východní Evropy. Už nyní tento internetový portál přestal přijímat inzeráty od uživatelů.
  8. Česká tisková kancelář chce nechat vyrábět zprávy robotem (Technet.cz). Česká tisková kancelář (ČTK) bude ve spolupráci se softwarovou společností Geneea a vydavatelstvím Economia vyvíjet systém, který dokáže za pomoci umělé inteligence tvořit texty na základě dat a připravených šablon, přiřazovat k nim fotografie a další související materiály.
  9. Taxify se po změně názvu na Bolt rovnou pouští do nového byznysu. Začne rozvážet jídlo (Czechcrunch.cz). Bolt, evropská přepravní platforma donedávna známá jako Taxify, má v plánu spustit službu na doručování jídla. Jako první se objeví v Estonsku, Finsku a Jihoafrické republice.
  10. Češi vedou světovou výrobu bitcoinomatů (E15.cz). Pražská společnost General Bytes dominuje globálnímu trhu s bankomaty na směnu hotovosti za bitcoiny. Provozuje jich 1391, což představuje bezmála třetinu všech bitcoinomatů na světě.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

#23 – Velryby se probouzí

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události

stock split

Jak funguje dělení akcií?

Dělení akcií, v angličtině označované jako Stock Split, je přesně to, co si pod tímto

ETF na S&P 500 – vybrat SPY nebo jiné?

Mnoho začínajících ale i pokročilých investorů chce mít část svých prostředků umístěných v amerických akciích. Americký trh je na

Fintech review – Růst bitcoinu a Muskův dar

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne. Náladu kryptospekulantů drží nahoře čínský stranický