Search
Close this search box.

FinTech review – Revolut zvýší počet zaměstnanců o 40 % a další FinTechy novinky

revolut

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Revolut zvýší počet svých zaměstnanců o 40 %

Co se stalo:

FinTechová aplikace Revolut se brání trendu propouštění a tvrdí, že v roce 2024 zvýší počet zaměstnanců o 40 %. Společnost začala rok 2024 s něco málo přes 8 000 zaměstnanci, za něco málo přes tři měsíce ale dosáhla hranice 10 000 zaměstnanců a do konce roku hodlá dosáhnout počtu 11 500 zaměstnanců. Většina nových pozic vznikne v týmech prodeje, zákaznické podpory a fincrimes.

Co to znamená:

Vzhledem k nedávnému trendu snižování počtu pracovních míst a zmrazování náborů ve velkých finančních a technologických společnostech je toto oznámení překvapením. Globální banky v roce 2023 snížily počet pracovních míst o více než 60 000, zatímco 259 technologických firem od začátku roku 2024 zrušilo téměř 75 000 pozic.

Další FinTech zprávy

Apple zpřístupní NFC platby třetím stranám. Nabídku otevřít svůj systém mobilních plateb „tap-and-go“ konkurentům by měly antimonopolní úřady EU schválit již příští měsíc. Nabídka společnosti Apple na urovnání čtyřletého vyšetřování by jí pomohla vyhnout se zjištění pochybení a odvrátit potenciální vysokou pokutu. Ta by mohla dosáhnout až 10 % jejího celosvětového ročního obratu.

Klarna se spojuje se společností Uber. Služba Pay Now společnosti Klarna nově umožní zákazníkům v USA, Německu a Švédsku zaplatit za příští jízdu nebo okamžité doručení jediným kliknutím. V roce 2023 se Uberem uskutečnilo téměř 9,5 miliardy cest a jen ve 4. čtvrtletí roku 2023 to bylo v průměru 28 milionů cest denně – víc než milion za hodinu.

Mastercard využije AI v boji proti podvodníkům. Platební gigant spustil Scam Protect, sadu specializovaných nástrojů založených na umělé inteligenci, biometrii a otevřeném bankovnictví. Nástroje pomáhají identifikovat podvody a předcházet jim, ať už se jedná o podvody s kartami, mezi účty nebo podvodné otevření účtu.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme