Search
Close this search box.

Inflace v USA v červnu klesla na 3 %

Meziroční míra inflace v USA v červnu klesla o desetinu více než se čekalo na 3 % z květnových 4 %. Jedná se o nejnižší hodnotu inflace v USA od března 2021.

Zpomalení růstu cen bylo částečně způsobeno i efektem vysoké srovnávací základny z loňského roku, kdy prudký růst cen energií a potravin vyhnal celkovou míru inflace na 9,1 %, kde byla naposledy v roce 1981.

V červnu se v USA meziročně snížily náklady na energie (-16,7 %). Ceny topného oleje klesly o 36,6 %, benzinu o 26,5 % a plynu o 18,6 %. Ceny elektřiny se naopak zvýšily o 5,4 %. Růst cen mírně zmírnil i u potravin, nových aut či zdravotnických služeb.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Ikona jménem Alfa Romeo

Od začátku do krásných 50. let, aneb jaká Alfa Romeo by měla být základem slušné

Co se na trzích nikdy nezmění

Letošní vývoj na akciových trzích střídmí komentátoři označují za mimořádně volatilní a překvapivý. Ti odvážnější se nezdráhají hovořit

6 nejčastějších otázek o Portu

Za dobu existence Portu jsme odpověděli na tisíce klientských otázek. Každý den dostaneme desítky dotazů jak telefonicky, tak