Search
Close this search box.

Inflace v USA v listopadu zpomalila na 3,1 %

Meziroční růst spotřebitelských cen v USA v listopadu mírně zpomalil na 3,1 % z říjnových 3,2 %, což bylo v souladu s tržními prognózami. Ostře sledovaná jádrová inflace, která nezahrnuje kolísavé ceny potravin a energií, zůstala v listopadu na říjnové úrovni 4 %. V meziměsíčním srovnání však spotřebitelské ceny v listopadu vzrostly, i když jen velmi mírně o 0,1 %.

Klesající inflace je dobrou zprávou pro centrální banku Fed, která se snaží snížit míru růstu spotřebitelských cen na svou cílovou úroveň 2 %. Analytici očekávají, že Fed na prosincovém zasedání ponechá úrokové sazby na současné úrovni, protože dopady předchozího zvyšování sazeb se už největší světovou ekonomikou začínají šířit.

Inflace klesá i v eurozóně. V listopadu klesla na 2,4 %, což je nejnižší hodnota od léta 2021.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Portu vs. Podílové fondy

Podílové fondy se stávají čím dál tím populárnější investiční variantou mezi veřejností, a v tomto

Nakupujete online?

Krize posledních týdnů se samozřejmě odrazila ve většině z oblastí našich zájmů, automobilový trh nevyjímaje. Co ale rozmach

Finanční předsevzetí pro rok 2024

S novým rokem máme příležitost stanovit si nové cíle. Ty mohou mít různou podobu. Co takhle dát si finanční předsevzetí, která budete dodržovat?