Search
Close this search box.

Informace z trhů: Výsledková sezóna (33. týden)

nvidia

V minulém týdnu jsme monitorovali výsledky dalších důležitých společností na americkém trhu. V tom budeme pokračovat i nyní, kdy se blížíme do cíle.

V tomto týdnu jsme sledovali mimo jiné společnost Home Depot, Cisco Systems, Walmart a Nvidia. A ani tento týden nás neochudil o mnohá překvapení.

Úterý 14.8.2018

Přeskočíme pondělí, kdy své výsledky nezveřejňovala žádná ze zajímavějších firem a podíváme se rovnou na úterý.

The Home Depot Inc.: Prodejce vybavení do domácnosti překvapil svými nadočekávání dobrými výsledky. Všeobecně se odhadovalo, že vzhledem k zpomalujícím trhu s nemovitostmi budou výsledky společnosti horší.

K úspěchu společnosti velkou mírou pomohla i příroda, kdy ve 2. čtvrtletí Spojenými státy prošla řada hurikánů, na které majitelé museli reagovat nákupem nového vybavení.

Investoři, kteří se zčásti zalekli ne příliš silné předpovědi na další čtvrtletí, reagovali na dobré výsledky spíše negativně. V průběhu úterka se akcie příliš nepohybovaly a odpoledne uzavíraly o 0,5 % níž než ráno. Ke konci týdne je cena o 0,5 % vyšší než před zveřejněním výsledků.

Středa 15.8.2018

Cisco Systems, Inc.: Technologická společnost ze Sillicon Valley předčila očekávání expertů a to za jak uplynulé čtvrtletí, tak svými výhledy do budoucnosti.

Po středečním uzavření burzy se akcie šplhaly rychle vzhůru a ve čtvrtek ráno se obchodovaly o 4 % nad středeční zavírací cenou. Ke konci týdne hodnota lehce poklesla a je aktuálně o 3 % výš, než před zveřejněním výsledků.

Čtvrtek 16.8.2018

Walmart Inc.: Výsledky maloobchodního řetězce Walmart byly obrovským překvapením nejen pro nás, ale i pro většinu investorů. Zatímco od začátku roku akcie společnosti prakticky bez přestávky klesaly, v posledních týdnech nabraly opačný trend, který teď společnost potvrdila skvělými výsledky.

Na těch se velkou mírou podílel úspěšný prodej zboží přes internet, ale i vyšší marže v obchodech. I proto akcie společnosti Walmart po otevření burzy vystřelily o 10 % vzhůru a ke konci týdne se drží o 9 % výš, než před zveřejněním výsledků.

NVIDIA Corporation: Americká společnost, kterou v Česku známe především díky grafickým kartám, zveřejňovala své výsledky ve čtvrtek po uzavření burzy.

Společnosti se dařilo, a proto se do zveřejnění výsledků mohla chlubit 30% růstem od začátku roku.

Výsledky za 2. čtvrtletí však investory zklamaly. Za nenaplnění očekávání mohl především pokles na trhu s kryptoměnami, k jejichž těžení se často používaly právě grafické karty od společnosti Nvidia. I proto po zveřejnění výsledků akcie společnosti prudce klesaly a zastavily se až na hodnotě o 5 % nižší. Na té se prakticky drží i na začátku pátku a od zveřejnění výsledků je hodnota akcií o 4 % nižší.

 

Příští týden přinese na americké trhy relativní klid. Ten vydrží až do další výsledkové sezóny, na kterou se můžete těšit v říjnu. Za vypíchnutí stojí ještě příští čtvrtek, kdy (ačkoliv ne na americkém trhu) své výsledky bude zveřejňovat internetový gigant, společnost Alibaba.

Pro další zajímavosti, nejen o tomto čínském gigantovi, nezapomeňte odebírat náš newsletter, ve kterém se každý týden dočtete ty nejdůležitější novinky z trhu!

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme