Search
Close this search box.

Inspirace na vánoční dárky pro investory

Vánoce jsou už za rohem, a tak, stejně jako minulý rok, jsme si pro vás připravili hned několik tipů na vánoční dárky, které potěší nejednoho investora. Pokud čekáte tip na státní dluhopisy, které ve svém videu tak vřele doporučuje ministryně financí, zklameme vás, ten asi nepotěší nikoho. Nicméně se nechte inspirovat a dopřejte svým blízkým dárek, který jim opravdu pomůže na jejich cestě k dosažení cílů, finanční svobodě, vzdělání nebo prostě jen k inteligentní zábavě.

Vánoční investiční voucher

Začneme asi tím, co každý znáte. Vánoční voucher na Portu. Díky němu můžete pomoci nejbližším rychleji dosáhnout svých snů nebo naopak jim otevřít dveře do světa investování. Nebo pokud vaši přátelé nebo členové rodiny na Portu investují například svým dětem, můžete obdarovat voucherem i je. A je úplně jedno, že dotyčný nemá účet na Portu. Založí si ho během pár minut. Navíc můžete poukaz objednat úplně v libovolné hodnotě, takže máte výdaj pod kontrolou.

Finanční deskové hry

Začít rozvíjet finanční gramotnost můžete klidně hned u předškolních dětí. Díky hře Povídačky u kasičky dětí pochopí základy finanční gramotnosti, co jsou úspory a výdaje, že nic není zadarmo a že na jídlo, ale i na bydlení, elektřinu, oblečení, zájmové kroužky apod. musí rodiče vydělávat prací.

Roberta Kiyosakiho budete nejspíš znát díky knize Bohatý táta, chudý táta. Věděli jste ale, že je také autorem deskové hry Cashflow? Ta simuluje skutečné životní finanční strategie a situace.

Jednou z nejoblíbenějších deskových her pro výuku finanční gramotnosti je u nás hra Finanční svoboda. Při té se hráči naučí získat kontrolu nad svými financemi a rozdělovat investiční zrno od plev. Zjistí, jak se zabezpečit na stáří. Poznají chyby, které je mohou v životě stát klidně i stovky tisíc a naučí se jim vyhýbat. Jinými slovy si osvojí schopnost rozpoznat finanční produkty, do nichž je na místě investovat, od těch, jimž je třeba se velkým obloukem vyhnout.

Knihy, knihy, knihy a zase knihy

Knih o investování je na trhu spousta. Ať už klasické nebo e-knihy. Knihy jsou navíc oblíbeným dárkem pro jakoukoliv příležitost.
V minulém dílu jsme doporučovali klasiky jako Inteligentní investor od Benjamina Grahama, Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla nebo známý titul od již zmiňovaného Roberta Kiyosakiho Bohatý táta, chudý táta.
Letos se zaměříme na zajímavé české knihy. Například Jak investovat sám a bez bank od Pavla Bambáska, Průvodce investování pro holky od Evy Řehákové nebo Konec doby odpadové od Pavly Wernerové.
Zajímavou knihou pro investory je i Poštovní známky, koníček nebo investice od Radka Nováka, člena naší investiční komise na Portu Gallery. Na 352 stranách najdete informace nejen pro všechny amatérské a pokročilé sběratele, ale i pro investory do alternativních forem majetku, protože v této oblasti poskytuje všestranný a doposud nikde nepublikovaný ucelený přehled. Knihu vydal autor vlastním nákladem a je k dostání u všech dobrých knihkupců nebo na www.kosmas.cz.

Investice do zdraví

Investice do zdraví se vždycky vyplatí. A tím teď nemyslíme naše tematické strategie. Ať už dopřejete svým blízkým různé masáže, wellness pobyty nebo třeba doplňky stravy, většinou nemáte šanci sáhnout mimo. Zajímavou a trendy záležitostí jsou i různé WellBeing kurzy, které pomáhají k celkové osobní, fyzické i psychické pohodě.

Zahrajte si na Ježíška

Dejme šanci dětem je nezisková organizace, která pomáhá dětem a mladým lidem z dětských domovů na jejich cestě k samostatnosti a usnadňuje jim začlenění do společnosti. Ve spolupráci s jednotlivými dětskými domovy vybírají děti, pro které je podpora potřebná. Pomáháte tak vždy jednotlivým dětem. Způsobů, jak můžete dětem pomoci je hned několik, od dárcovské sms, koupi reklamního předmětu třeba až po nabídku zaměstnání. Společně s naší mateřskou společností WOOD & Company jsme letos takto přispěli více než 100 dětem a splnili jim tak jejich vánoční přání. Přidejte se a staňte se Ježíškem.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

peníze

Co s penězi navíc?

Čas od času se vám na účtu objeví neobvyklý příjem. Vrácení záloh, třináctá výplata nebo