Investice do francouzských vín

Investice do vína

V Portu Gallery podcastu jsme tentokrát přivítali someliéra a odborníka na víno Víta Bartoška, aby nám představil svět vín a možnosti investic do vína. Vít nás pozval do své restaurace U Malířů na Maltézském náměstí na Malé Straně v Praze, kde se natáčení uskutečnilo. 

V podcastu se dozvíte, proč vlastně investovat do vína. Co bychom měli znát, než se do investování do vína pustíme. Jaká vína jsou vhodná pro investici, a jaká naopak ne. Podívali jsme se také na investiční horizont vín z nejvýznamnější vinařské oblasti Bordeaux, a to konkrétně na vína typu „En Primeur“.

Co znamená En Primeur? Jedná se o metodu nákupu mladého vína, které se stále nachází v sudech po sklizni před jeho uvedením na trh. Vína prodávající se tímto způsobem stále nejsou nalahvovaná. Z francouzštiny toto spojení může být volně přeloženo jako “před uvedením na trh”, což přesně vystihuje jeho význam. 

Celý rozhovor

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,5 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

chlap

Těžké pondělí Marka Zuckerberga

Markovi Zuckerbergovi, zakladateli sociální sítě Facebook, se v pondělí ráno moc dobře nevstávalo. Měl k tomu dobrý důvod.