Search
Close this search box.

Investice u Portu budou nově dostupné přes mobilní aplikaci My Air

Portu v My air od Air bank

Portu, první investiční robo-advisory na českém trhu, se od června stane součástí nabídky investičních produktů Air Bank a její mobilní aplikace My Air. Klienti banky mohou Portu využít pro efektivní zhodnocování svých úspor. V současné době má Portu ve správě aktiva v hodnotě 3,5 miliardy a 54 tisíc registrovaných uživatelů. Zároveň umožňuje investovat retailovým klientům s nejnižším správcovským poplatkem na trhu, a to od 0,6 procent ročně.

Portu je vůbec první investiční službou svého druhu, která je klientům k dispozici v rámci nabídky komerční banky, bez přímé majetkové vazby na danou banku. „Jsme potěšeni, že spojujeme síly právě s Air Bank, která je vnímána jako moderní progresivní banka a především pro mladou generaci funguje jako lovebrand. U nás v Portu jedeme na stejné vlně. Naše platforma stojí na vyspělé technologii, díky níž a s podporou zkušeného investičního týmu umíme nabídnout začínajícím i zkušeným investorům efektivní správu financí. Věříme, že spolupráce s Air Bank přispěje k větší demokratizaci investování a přiláká pozornost dalších nerozhodnutých investorů,“ říká Radim Krejčí, zakladatel a šéf Portu.

Portu v My air
„Portu jako první robo-advisory u nás prokázalo za dobu působení svou expertizu, schopnost reagovat na potřeby trhu jednoduchým řešením a získávat si důvěru stále většího spektra retailových klientů. To je plně v souladu se strategií naší banky. Rádi proto tento moderní způsob investování nabídneme i našim klientům, protože si myslíme, že jej ocení,“
 říká Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní finanční služby Air Bank.

Pandemie spolu s vývojem na finančních trzích na jaře loňského roku nastartovaly investorský apetit. Do investování se pustili lidé, kteří s ním do té doby neměli zkušenosti. Jednoduché a intuitivní nastavení aplikace Portu přilákalo jejich pozornost. „Když jsme v listopadu loňského roku oznamovali překročení milníku jedné miliardy korun pod správou a jen po pár měsících v březnu dvě miliardy, stanovili jsme si pro nás v té době ambiciózní cíl pět miliard do konce letošního roku. Raketové tempo pokračuje a už nyní je zřejmé, že tento cíl významně překročíme,“ říká Martin Luňáček, produktový manažer Portu. Do Portu se měsíčně zaregistruje zhruba tři tisíce nových uživatelů, týdenní vklady se pohybují okolo 75 milionů korun. Podle Luňáčka má robo-advisory v Česku potenciál dosáhnout v horizontu tří let na 30 miliard korun pod správou. Ty bude generovat skupina zhruba 200 tisíc investorů a průměrnou investovanou částkou 150 tisíc korun.

Masivní nárůst klientů i aktiv pod správou umožnil Portu snížit poplatky za správu až o 40 procent. Dlouhodobí a zodpovědní investoři mohou dosáhnout na poplatek 0,6 procent ročně. S využitím slev za rostoucí objem investic u Portu se poplatek může snížit až na 0,24 % ročně. Jde tak o nejlevnější službu svého druhu v Česku. Sleva je vázána na investiční horizont a mohou ji využít stávající i noví investoři.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme