Search
Close this search box.

Jak si založit Portu Crypto?

Žena si zakládá Portu Crypto

Pro investory, kteří chtějí rozšířit své investiční portfolio o kryptoměny, jsme nově spustili Portu Crypto. V tomto článku si vysvětlíme, jak si službu aktivovat a jak si složit svou první Crypto investici.

Pro založení Portu Crypto je potřeba:

  1. Mít aktivní účet u Portu
  2. Aktivovat službu Portu Crypto na Souhrnu
  3. Úspěšně projít doplňujícím dotazníkem
  4. Složit si vlastní Crypto investici z nabízených kryptoměn
  5. Zaslat první vklad a mít vystaráno 😊

 

Jednotlivé kroky si podrobněji rozebereme níže.

Založení účtu

Abyste mohli investovat do kryptoměn na naší platformě, budete nejprve potřebovat aktivní investiční účet na Portu. Účet si založíte kliknutím na zelené tlačítko „Začít investovat“ v pravé horní části webu. Při registraci vyplníte své osobní údaje a projdete investičním dotazníkem. Je také potřeba začít se založením portfolia, či vlastní strategie, do kterých ale nyní nemusíte investovat.

Aktivace Portu Crypto

Po přihlášení se dostanete na stránku Souhrn, ze které si založíte Portu Crypto stejně jako nové portfolio, či strategii. Po odsouhlasení rizik spojených s touto službou se dostanete na doplňující Crypto dotazník, kterým musíte projít, aby vám byla služba zpřístupněna.

 

Založení Portu Crypto

Při založení Portu Crypto máte 3 pokusy na vyplnění dotazníku, kterým prokážete dostatečné vědomosti v oblasti kryptoměn. V případě, že dotazníkem neprojdete, další vyplnění vám bude umožněno 3 měsíce od posledního vyplnění. Vždy však dbejte na to, abyste na otázky odpovídali pravdivě. Pokud máte službu Portu Crypto na Souhrnu uzamknutou, znamená to, že na základě vašich odpovědí v jednom z dotazníků pro vás není investování do kryptoměn vhodné. Může to být kvůli vašemu postoji k riziku, popřípadě z důvodu nedostatečných vědomostí o fungování kryptoměn.

Složení Crypto investice

Po úspěšném vyplnění dotazníku budete mít možnost vybrat kryptoměny do své investice. Kliknutím na instrumenty se vám k nim zobrazí bližší informace a kliknutím na tlačítko plus si danou kryptoměnu přidáte. V době spuštění služby Portu Crypto máme v nabídce 7 kryptoměn a jeden kryptoměnový koš. Tyto jednotlivé instrumenty jsme vám představili v tomto článku.

 

Seznam dostupných kryptoměn na Portu Crypto

Když budete mít vybrané všechny instrumenty, které se vám líbí, budete pokračovat na další stránku. Zde si budete moci svou Crypto investici přejmenovat, naplánovat její předpokládanou délku, a také si vybrat kolik procent – neboli jakou váhu – budou mít jednotlivé kryptoměny ve vaší investici. Stejně jako u klasického Portu musí být součástí investice i minimální procento hotovosti. Pak už stačí založit Crypto investici a začít investovat!

Začněte investovat

Ke vkladu peněz můžete využít QR kód, poslání peněz na účet (s variabilním symbolem dané Crypto investice) nebo můžete peníze převést z Portu Peněženky.  Pro nastavení pravidelného vkladu stačí zadat u své banky trvalý příkaz s číslem účtu a variabilním číslem, který uvidíte na stránce vklad peněz do vaší Crypto investice.

Obzvlášť při takto rizikových investicích do kryptoměn je důležité brát v potaz zásady odpovědného investování. Těmi jsou například pravidelné investování, diverzifikace a vyhýbání se panickému odprodávání při poklesech. Vice se o těchto zásadách můžete dozvědět na blogu.

Detaily služby, její cenový plán a postup aktivace jsme pro vás popsali v následujícím videu: 

 

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

– Článek není investičním doporučením.
– Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů.
– Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové.
– Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích.
– Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný nebo zda je pro vás vhodné například tematické investování? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

ETF na S&P 500 – vybrat SPY nebo jiné?

Mnoho začínajících ale i pokročilých investorů chce mít část svých prostředků umístěných v amerických akciích. Americký trh je na

Raritní poštovní známka poprvé v aukci

Od 1. do 4. června 2023 se v malebné metropoli Slovenska, v Bratislavě, rozprostře výstava poštovních známek. Tato událost představuje vzácnou příležitost pro všechny milovníky filatelie, neboť během ní se nejen naskytne možnost prohlédnout si širokou škálu známek z různých koutů světa.

OPF WOOD & Company Realitní

Nový nemovitostní otevřený podílový fond se těší oblibě

Nový otevřený podílový fond za pouhé tři měsíce existence získal od investorů více než 123 milionů Kč. WOOD & Company Realitní – OPF svou investiční strategii zakládá na spolupráci s nemovitostním fondem WOOD & Company Real Estate SICAV a jeho top managementem.