Search
Close this search box.

Ekonomický kalendář – 3. července 2023

ekonomicky-kalendar

Jaké významné ekonomické události nás čekají v následujícím týdnu?

Investoři budou vyhlížet hlavně v pátek zveřejněné červnové statistiky z amerického pracovního trhu. Právě ty jsou totiž velmi důležité pro rozhodování americké centrální banky o výši úrokových sazeb. Fed také zveřejní zápis z červnového zasedání.

Červenec ale pravděpodobně začne v prázdninovém tempu. V úterý je státní svátek v USA, ve středu a ve čtvrtek se pak neobchoduje na pražské burze. Po pro akcie vydařeném prvním půlroce začnou firmy odtajňovat své hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí letošního roku. Tento týden se tak dozvíme, jak se dařilo například společnosti Levi Strauss & Co a Samsung Electronics. Naplno však výsledková sezóna odstartuje až příští týden.

Real Time Economic Calendar provided by Investing.com.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

#15 – Letní bizár edice

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události ze světa kryptoměn

ETF na S&P 500 – vybrat SPY nebo jiné?

Mnoho začínajících ale i pokročilých investorů chce mít část svých prostředků umístěných v amerických akciích. Americký trh je na