Search
Close this search box.

Martin Luňáček odpovídal na otázky fanoušků Portu

Na Instagramu Portu jsme v minulém týdnu spustili pravidelný seriál, kde se budete moct každý měsíc zeptat v Instastories jednoho ze členů týmů Portu na to, co vás zrovna zajímá. Každý z týmu má na starost jinou oblast a prvním, kdo odpovídal na otázky byl Martin Luňáček. Product manager, který pracuje v Portu od jeho úplného začátku. Na starost má vše okolo podoby a fungování webu, produktových rozšíření a podílí se i na přípravě investičních strategií Portu. Martin odpovídal na velké množství otázek ohledně fungování a dalšího směřování Portu. Spousta otázek se opakovala, ale ty nejzajímavější otázky a odpovědi najdete i v tomto článku.

Kdy bude mobilní aplikace?

O mobilní aplikaci Portu registrujeme velký zájem. Proto jsme začali minulý měsíc s přípravou jejího vývoje. Rádi bychom její první verzi představili v příštím roce.

Kolik máte registrovaných lidí na Portu?

V minulém týdnu jsme přesáhli hranici 6000 registrovaných!

Jaký je váš názor na investiční P2P platformy?

P2P platformy pečlivě sleduji a sám na nich občas i investuji. Některé mi příjdou jako zajímavý doplněk portfolia. Myslím ale, že výnos na nich není až tak vysoký v porovnání s rizikem, které investor mnohdy podstupuje. Přeci jen se často investuje do jediné firmy nebo projektu a existuje riziko že člověk o peníze příjde úplně, což si mnoho lidí neuvědomuje.

Používáte některý z produktů Portu? Pokud ano, jaký?

Jasně, vždyť je spolu s týmem vytváříme především takové, abychom je sami chtěli používat. V samotném Portu mám dokonce většinu svých investic. Podíly jsem pořídil ale i v obou doposud nabízených veteránech na Portu Gallery.

Co teď plánujete za novinky?

Novinek připravujeme spoustu! Tou nejžhavější je teď investiční účet pro děti, který bude mít výrazně nižší poplatek a bude tak skvělým nástrojem, jak efektivně budovat dětem finanční rezervu, až ji budou potřebovat.

Plánujete v budoucnu rozšířit nabídku ETF?

Věřím, že brzy budeme. Sám bych rád viděl například instrumenty na:

  • small caps
  • dividendové akcie
  • faktorové ETF: smart beta nebo min. volatilita

Chystá se v Portu Gallery investice do obrazů?

Do budoucna bychom rádi viděli i obrazy a další sběratelské kousky. Před přidáním každého aktiva chceme ale nejprve mít experty na tuto oblast v naší investiční komisi. Aktuálně máme v komisi velké odborníky na veterány a úzce spolupracujeme například s experty na housle.

Kolik stojí levé zadní kolo na tom vašem veteránu?

Stejně jako pravé přední, přeci! ? A kdo by nechtěl investovat do kola, může si svůj podíl v jakékoliv části vozu koupit už od 1 Kč!

Uvidíme se příští rok s Portu zase na VltavaRun?

Určitě! Podařilo se chytnout registraci, takže Portu bude opět zastoupeno.

Prosím vás, co přesně je to free cash flow?

Pokud investujete s Portu, nemusí vás naštěstí nic takového jako free cash flow, valuace nebo fundamentální analýza zajímat. Od správy peněz jsme tu my. PS: zdravím tímto své spolužáky z vysoké a děkuji za „chytrý“ dotaz. ?

Příští měsíc, přesněji v pondělí 2. 12., bude na vaše otázky odpovídat další z členů Portu, další Martin, ale tentokrát Martin Jaroš, Operations manager Portu. 

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Rozumíte riziku?

Rozumíte riziku?

Přestože neexistuje obecně uznávaná definice slova riziko, dal by se tento výraz definovat jako pravděpodobnost, že se stane

Odkrýváme: 5 mýtů o investování

Snaha zhodnotit svoje peníze je věc, která pravděpodobně všechny z nás spojuje. Většinu ale současně odrazuje několik mýtů,