Martin Luňáček odpovídal na otázky fanoušků Portu

Na Instagramu Portu jsme v minulém týdnu spustili pravidelný seriál, kde se budete moct každý měsíc zeptat v Instastories jednoho ze členů týmů Portu na to, co vás zrovna zajímá. Každý z týmu má na starost jinou oblast a prvním, kdo odpovídal na otázky byl Martin Luňáček. Product manager, který pracuje v Portu od jeho úplného začátku. Na starost má vše okolo podoby a fungování webu, produktových rozšíření a podílí se i na přípravě investičních strategií Portu. Martin odpovídal na velké množství otázek ohledně fungování a dalšího směřování Portu. Spousta otázek se opakovala, ale ty nejzajímavější otázky a odpovědi najdete i v tomto článku.

Kdy bude mobilní aplikace?

O mobilní aplikaci Portu registrujeme velký zájem. Proto jsme začali minulý měsíc s přípravou jejího vývoje. Rádi bychom její první verzi představili v příštím roce.

Kolik máte registrovaných lidí na Portu?

V minulém týdnu jsme přesáhli hranici 6000 registrovaných!

Jaký je váš názor na investiční P2P platformy?

P2P platformy pečlivě sleduji a sám na nich občas i investuji. Některé mi příjdou jako zajímavý doplněk portfolia. Myslím ale, že výnos na nich není až tak vysoký v porovnání s rizikem, které investor mnohdy podstupuje. Přeci jen se často investuje do jediné firmy nebo projektu a existuje riziko že člověk o peníze příjde úplně, což si mnoho lidí neuvědomuje.

Používáte některý z produktů Portu? Pokud ano, jaký?

Jasně, vždyť je spolu s týmem vytváříme především takové, abychom je sami chtěli používat. V samotném Portu mám dokonce většinu svých investic. Podíly jsem pořídil ale i v obou doposud nabízených veteránech na Portu Gallery.

Co teď plánujete za novinky?

Novinek připravujeme spoustu! Tou nejžhavější je teď investiční účet pro děti, který bude mít výrazně nižší poplatek a bude tak skvělým nástrojem, jak efektivně budovat dětem finanční rezervu, až ji budou potřebovat.

Plánujete v budoucnu rozšířit nabídku ETF?

Věřím, že brzy budeme. Sám bych rád viděl například instrumenty na:

  • small caps
  • dividendové akcie
  • faktorové ETF: smart beta nebo min. volatilita

Chystá se v Portu Gallery investice do obrazů?

Do budoucna bychom rádi viděli i obrazy a další sběratelské kousky. Před přidáním každého aktiva chceme ale nejprve mít experty na tuto oblast v naší investiční komisi. Aktuálně máme v komisi velké odborníky na veterány a úzce spolupracujeme například s experty na housle.

Kolik stojí levé zadní kolo na tom vašem veteránu?

Stejně jako pravé přední, přeci! ? A kdo by nechtěl investovat do kola, může si svůj podíl v jakékoliv části vozu koupit už od 1 Kč!

Uvidíme se příští rok s Portu zase na VltavaRun?

Určitě! Podařilo se chytnout registraci, takže Portu bude opět zastoupeno.

Prosím vás, co přesně je to free cash flow?

Pokud investujete s Portu, nemusí vás naštěstí nic takového jako free cash flow, valuace nebo fundamentální analýza zajímat. Od správy peněz jsme tu my. PS: zdravím tímto své spolužáky z vysoké a děkuji za „chytrý“ dotaz. ?

Příští měsíc, přesněji v pondělí 2. 12., bude na vaše otázky odpovídat další z členů Portu, další Martin, ale tentokrát Martin Jaroš, Operations manager Portu. 

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme