Search
Close this search box.

Matúš Kuchálik – Pasiva, aktiva a srdcovky

Matúš Kuchálik Teorie peněz

Matúš Kuchálik je zakladatelem projektu Teorie peněz, se kterým se snaží vzdělávat lidi v oblasti osobních financí a investování. Základním stavebním kamenem je mít přehled o svých výdajích, ale zároveň si umět pojmenovat své cíle. Právě díky lepší představě je potom člověk schopen dodržet své přednastavené finanční a investiční cíle.

Matúš učí lidi zodpovědnému přístupu k financím, správnému plánování a utváření cílů. Zároveň ale v rozhovoru popisuje, jak důležité je utrácet za tzv. srdcovky. Pokud dokážeme vybalancovat úspory, investice a životní spokojenost, máme mnohem větší šanci svých cílů dosáhnout. Zkuste se zeptat sami sebe: Pokud by peníze nehrály roli, jak by vypadal váš den? 

🎥 Video rozhovor

🎙️ Celý díl jako podcast

____________________________________

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

– Článek není investičním doporučením.
– Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů.
– Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové.
– Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích.
– Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný nebo zda je pro vás vhodné například tematické investování? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

peníze

Co s penězi navíc?

Čas od času se vám na účtu objeví neobvyklý příjem. Vrácení záloh, třináctá výplata nebo

Portu Rychlovka - Díl 27

Portu Rychlovka – Díl 27

Další přehled aktuálních informací a událostí z trhů přináší Radim Krejčí. Jako hosta si tentokrát pozval analytika Portu