Search
Close this search box.

Na pivu s analytiky #12: Rostoucí Evropa, halving Bitcoinu a CEO slibem nezarmoutí

Pivo12CZnahled

Fed zůstává opatrný a se snižováním sazeb zatím vyčkává. Evropě se na druhou stranu podařilo inflaci snížit, pokles sazeb je tak za rohem a daří se i evropské ekonomice. Akciové indexy starého kontinentu jsou na historických maximech a rekordy překonává také zlato a Bitcoin. Analytici se poslední týdny soustředili na výsledkovou sezónu, která překvapila nejednoho akcionáře. Znovu se ukázalo, že cena akcií nezávisí jen na výsledcích firem.


Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

  • Článek není investičním doporučením
  • Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
  • Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové
  • Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích
  • Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný nebo zda je pro vás vhodné například tematické investování? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Na pivu s analytiky Portu

Na pivu s analytiky #2: Únorový přehled

Druhý díl měsíčního souhrnu z investičních parketů, financí a byznysu je tady! Analytický tým investiční platformy Portu ve složení Lukáš Raška, Marek Pokorný a Marek Malina vám budou každý měsíc přinášet shrnutí toho nejdůležitějšího. Kdo se tento měsíc nanominoval do žebříčku babrák měsíce?