Search
Close this search box.

Nejlepší investiční podcasty, youtubeři a investiční weby

Osobní finance, investice a vzdělávání. Kde najdete nejzajímavější obsah a stále aktuální informace o financích a investování? Inspirujte se našim výběrem nejlepších českých podcastů, youtuberů a investičních webů.

Jaké události právě hýbou trhy, jak si správně nastavit svůj rozpočet nebo investiční portfolio a co stojí za úspěchem zkušených investorů? Najít kvalitní zdroj k dalšímu vzdělávání v oblasti financí, který vám sedne obsahem i stylem, může zabrat nějaký čas. Jaké české kanály a pořady určitě stojí za to prozkoumat?

Karel Kovář, Kovy 🎬

Kovy je český youtuber a edukátor. Jeho tvorba se zakládá na infotainmentu (propojení informací a zábavy) a pomocí videí se snaží bořit předsudky ve společnosti. Probírá aktuální společenská témata a věnuje se také vzdělávání v oblasti investování. Při tvorbě videí o investování čerpá i z vlastních zkušeností. Mimo to se snaží uvádět časté domněnky lidí na pravou míru jazykem srozumitelným i pro naprosté začátečníky. V jeho novém videu Investice 2.0 se např. dozvíte, co jsou to meme stocks, k čemu slouží měnové zajištění a co znamenají pojmy jako short, long nebo leverage.

Finančák 🎙️

Podcast o všem, co se týká peněz. Richard Vrdlovec a Iva Hadj Moussa mluví s lidmi na ulici i odborníky o tom, jak ušetřit, naspořit, vydělat nebo do čeho investovat. Zvou si hosty, kteří rozumí financím, a ptají se jich na konkrétní rady. Baví se o tom, jak vyjít s měsíčním příjmem z první práce nebo brigády. Pomohou zjistit, kolik bychom si měli ukládat, abychom si uspořili na životní sen nebo jak, kde a za kolik bydlet. Napoví vám, co všechno potřebujete vědět o smlouvách, daních, úvěrech i splácení dluhů. Rozebírají nejen aktuální témata, ale i nadčasové otázky spojené se správou peněz, dárcovstvím, investicemi, dluhy nebo dědictvím. Všechny díly podcastů najdete zde.

Podcast Finančák

Vojta Žižka 😎🎥

První akcie koupil v sedmnácti a teď na pozici manažera investičních bankéřů řídí tým, který spravuje klientům více než 12 miliard korun. Zajímá se o nemovitosti, kryptoměny a vlastně vše, co se financí týče. V roce 2021 se rozhodl založit YouTube podcast o financích a více přiblížit investování široké veřejnosti. Hosty jeho podcastů jsou úspěšní čeští investoři, ale také jiní youtubeři nebo odborníci specializující se na vybranou oblast finančního světa. Jak sám říká: „S investováním je to jako se sportem, nejlepší je začít co nejdřív, protože benefity se kumulují postupem času.“ Z podcastů Vojty se dozvíte jak informace důležité pro sebevědomější začátek s investováním, tak i názory odborníků na pokročilejší investiční operace. Kvalita je zaručena.

Investování pro holky 💃📈

Investování pro holky inspiruje ženy k tomu, aby vzaly své finance do vlastních rukou a staly se nezávislými. K pravidelnému investování nepotřebujete extra vzdělání a nemusí vás to stát ani spoustu času. Ať už máte na investice 1 000 Kč nebo 10 000 Kč,  Eva Řeháková vám ukáže, jak vaše peníze nechat pracovat efektivně! Peníze pro ni zmanenají hlavně možnost žít tak, jak sama chce. Na cestě k finanční nezávislosti vám její nástroje mohou pomoct také. Kromě svého webu, Instagramu a nově spuštěného YouTube kanálu má také vlastní e-book, kurz a nebo propracovanou tabulku příjmů a výdajů. Se svými fanoušky sdílí také konkrétní zkušenosti s využitím jednotlivých investičních nástrojů a platforem, přičemž při vyhodnocení úspěšnosti svých minulých investic jde opravdu do detailu.

Investování pro holky

Ondřej Koběrský 🎬

Ondra se ve své právnické praxi věnoval finančnímu právu, jeho zájem o investování ho ale následně dovedl také k vytvoření vzdělávacího YouTube kanálu. Jeho cílem je naučit lidi, jak mohou sami rozumně investovat a dosahovat tak svých finančních cílů. Je dlouhodobým, hodnotovým a konzervativním investorem, nesnaží se tradovat ani spekulovat na cenu akcie. Ve svých videích se zaměřuje na hlavní principy dlouhodobého investování, poskytuje vhled do vlastních investic a jejich výkonnosti, analyzuje aktuální vývoj trhů a poukazuje na chyby, které v začátcích s investováním udělá většina investorů. Jaký vývoj můžeme teď očekávat na finančních trzích, co bychom mohli v těchto časech označit za špatnou investici a jak začít investovat pro své dítě? To a mnohem více najdete na kanálu Ondřej Koběrský.

Investiční web 🖋️

Vynikající zpravodajský portál pro investory s vhledem do českého i zahraničního finančního světa. Každé ráno přináší shrnutí nejdůležitějších událostí a formou analýz, komentářů a videí nabízí nezávislý pohled na akciové, dluhopisové, komoditní, měnové a další trhy. Nejde pouze o web, ale také o velmi aktivní YouTube kanál, kde najdete rozhovory s předními odborníky v oblasti financí, se zástupci investičních společností, s analytiky nebo s propagátory nových alternativných možností investování. Obsah investičního webu je plný analýz a doporučení, díky kterým získáte ucelenější pohled na současný vývoj finančních trhů a neuniknou vám ani nové perspektivní investiční příležitosti.

Rozbité prasátko 🎙️

Peníze z nebe nepadají. Bohužel. Svou finanční budoucnost ale můžete začít plánovat už dnes s Rozbitým prasátkem, ze kterým stojí Jakub Dvořák. Píše o naprostých základech finanční a investiční gramotnosti, ale nebojí se zabrousit ani do úvah nad tím, kam, proč a jak investovat „nepotřebné“ prostředky. Věci nazývá pravými jmény a nebude vás tahat za nos. Je přesvědčen, že každý může uspět a stát se finančně nezávislým. Je však třeba mít plán a jít na to chytře! Začátek sebevzdělávání s Rozbitým prasátkem je opravdu jednoduchý. Úvod blogu je rozdělený do čtyř sekcí: Zbavte se dluhů, Hospodařte, Vydělávejte, Investujte. Následně se můžete podívat na odbornější a více technické stránky, které vás provedou všemi tématy, na něž byste si v oblasti financí a investování dokázali vzpomenout. Nechce se vám číst? Rozbité prasátko má také podcast.

Brocast 🎧

Brocast je podcastová série dlouhých konverzací se zajímavými osobnostmi na nejrůznější témata, včetně investování. Podcast uvádí bráchové Adam a Tomáš. Jejich rozhovory jdou do hloubky, jsou osobní a odpovídají na myšlenky či dotazy posluchačů ještě předtím, než by je stihli Brocastu napsat. Investiční speciály a další díly ze světa investování nabízí názory zkušených investorů a technologických entuziastů. Jaké akcie si vybrat do portfolia, jak investují bohatí, je investování o svobodě nebo příjemném důchodu? Na tyto a mnohé další dotazy najdete odpověď v rozhovorech s Petrem Márou, Jaroslavem Brychtou, Davidem Navrátilem nebo Radovanem Vávrou.

Kde sledovat Portu?

Jsme v závěru této série vzdělávacích zdrojů, zanedlouho vám ale přineseme další. Nezapomeňte ani na náš blog a Portu Podcast, v němž vám přinášíme zajímavé rozhovory o investování, kryptoměnách a také novinkách z Portu. Krátké zprávy o nejaktuálnějších událostech ze světa financí a ekonomiky vám každý den přinášíme na Twitteru.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jak odejít do důchodu ve třiceti

Spořící „extrémista“ Mr. Money Mustache (MMM) nabízí na svém blogu zajímavou úvahu: každá maličkost ve vašich pravidelných výdajích vám