Search
Close this search box.

Nejvzácnější známky světa za stovky milionů korun po dvou letech opět v Praze!

Ve dnech 28. 10. 2023 – 5. 11. 2023 proběhne v Obecním domě v Praze výstava Poklady světové filatelie II.

Výstavu pořádá v nádherných secesních sálech Obecního domu Prestige Philately Club Prague ve spolupráci s nejstarším filatelistickým klubem – rakouskou Vindobonou – a nejprestižnějším filatelistickým klubem světa – Club de Monte-Carlo. Vystaveno bude na šedesát filatelistických rarit světového významu ze soukromých sbírek z celé Evropy.

Unikátní formát výstavy se souborem raritních známek, dopisů a jiných exklusivit se na našem území objeví již podruhé, ovšem ve zcela jiném obsazení než při prvním konání v roce 2020. Tehdy se jednalo o jedinou výstavu, která dostala výjimku a byla krátkodobě otevřena v době covidových uzávěr v prosinci 2020.

Některé známky budou vystaveny vůbec poprvé v historii, ačkoliv jsou staré více než 100 let. Mezi takové rarity patří přetisky OIL RIVERS, z nichž nejvzácnější se dochovala pouze ve dvou exemplářích a je tedy mnohem vzácnější nežli slavný Modrý Mauritius, kterých je po světě roztroušeno 12 kusů. Jeden exemplář známky OIL RIVERS s fialovým přetiskem 20/-  bude vystaven v Praze, druhý se nachází v britské královské sbírce. Tyto unikátní přetisky byly vydraženy v roce 2022 ve švýcarské aukci, kdy se na trhu objevili poprvé po 100 letech! Současná hodnota těchto tří kousků papíru je kolem 20 milionů korun. Všímaví investoři vidí, že přemístit 20 000 000 Kč z jednoho konce světa na druhý nemusí být v případě potřeby zas až tak složité. Likvidita těchto známek je zaručena jak na americkém kontinentě, tak v Asii či v Austrálii.

Další vystavenou světovou raritou bude unikátní (tedy se dochoval pouze jeden kus) kompletní arch známek Saské 3 z roku 1850. Exemplář, který má odhadovanou hodnotu výrazně přes 1 milion EUR (naposledy se oficiálně prodal v aukci v roce 1999 za 920 000 DM hammer price), patří do proslulé sbírky izraelského businessmana, sběratele známek a umění, Josepha Hackmeyho. Společnost Portu Gallery je hrdá na fakt, že kompletní faktografii výstavního exponátu tohoto businessmana, včetně úžasné napínavé historie objevení tohoto archu, připravil pro výstavu člen naší investiční komise, Radek Novák.

Portu Gallery byla výše zmíněnými pořadateli této výstavy rozpoznána jako vlastník světově významných rarit a byla na základě toho oslovena, aby ze svých sbírek jeden exponát vystavila. Rozhodli jsme se pro raritní 24 blok známek Zlatá opice, který patří mezi rarity nejen čínské a asijské, ale i světové filatelie. Investoři na Portu Gallery měli možnost do tohoto bloku investovat před několika lety a také této příležitosti plně využili.

Mezi dalšími vystavovanými raritami bude k vidění spousty zcela exkluzivních exemplářů, mezi něž patří například terezínský 25blok z roku 1943, Amundsenovy dopisy z jižního pólu, přetiskové 4pásky Pošty Československé z roku 1919, koloniální známky, připomenutí stoleté výročí hyperinflace v Německu 1923 či dopis, který cestoval 100 dní kolem světa.

Přednáška člena investiční komise Portu Gallery Radka Nováka

V neděli 29. 10. 2023 ve 14:00 hodin pořádá v prostorách výstavy společnost Portu Gallery přednášku a následnou diskusi na téma alternativní investice. Přednášejícím bude Radek Novák, člen investiční komise Portu Gallery, který rád zodpoví všechny dotazy na téma investic do sběratelských předmětů. Na přednášku, která se koná v rámci výstavy, je VSTUP ZDARMA.

Během výstavy bude možné zakoupit exklusivní výstavní katalog včetně příležitostného černotisku a vlastní známky výstavy – které jsou mezi sběrateli velmi žádané.

Otevírací doba výstavy je 10:00 – 18:00.

Vstupné

190 Kč              plné

120 Kč              snížené

390 Kč              rodinné

Více informací najdete na webu výstavy.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jste připraveni na krach trhu?

Žádný expert nedokáže předpovědět, kdy krach přijde. Stejně tak nelze předpovědět, o jak velký propad půjde. Na druhou